Bekir Bozdağ'dan Muharrem İnce iddiası: Gözünü İstanbul'a dikmiş

Başbakan Yardımcısı Bekir BozdağBozdağ, Muharrem İnce ile ilgili çok konuşulacak bir bilgi paylaştı. Bozdağ, 'Duyumlar geliyor. Hemen genel başkanlığa oynamayacak. Gözünü İstanbul'a koymuş diyorlar, hedefi Cumhurbaşkanlığı değil belediye başkanlığı için yatırım yapıyor diyorlar' diye konuştu.

Bekir Bozdağ'dan Muharrem İnce iddiası: Gözünü İstanbul'a dikmiş
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, yeni dönem için güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye istediklerini belirterek, "Eğer güçlü Türkiye istiyorsak hükümet güçlü olacak. Güçlü hükümet istiyorsak arkasında güçlü bir meclis desteği olacak. Hükümette ayrı, cumhurbaşkanlığında ayrı oy kullanılmasını isteyenler var, onlara da iyi dikkat edeceksiniz." dedi.

Bozdağ, Yozgat'ın Aydıncık ilçesinde, partisinin ilçe başkanlığınca Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada muhalefeti eleştirdi.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce'yi eleştiren Bozdağ, şunları kaydetti:

"Şimdi CHP'nin adayı kalkmış, tembel talebe, televizyonda reklama çıkıyor 'merhaba' diyor. Arkasından 'anaokulundan üniversiteye kadar eğitimi bedava yapacağız'. Bay Muharrem, Aydıncıklı zaten bedava diyor senin bundan haberin yok. Yahu daha adam cumhurbaşkanlığına talip, bu ülkede anaokulunda, ilköğretimde, ortaöğretimde, üniversitede eğitimin bedava olduğunun farkında değil. Sen nereden bu ülkeye bir şey katacaksın. Neyin olduğunu, olmadığını bilmiyorsun. Artı bizde, çocukları okutuyorlar diye üstüne para veriyoruz. Zengin fakir ayırmadan kitapları sıranın üzerine koyuyoruz. Üniversitede harçları biz kaldırdık, yurtlarla Türkiye'yi biz donattık. Her tarafta bedava olan bir eğitim anlayışını biz hayata geçirdik. Ama adamın haberi yok. Yapamadığımız işler var mı, var. Şimdi onları yapmak da bizim boynumuzun borcu. Eksikleri tamamlamak da bizim boynumuzun borcu. Yaparsa yine AK Parti yapar, yaparsa yine Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları yapar."

"GÖZÜNÜ İSTANBUL'A KOYMUŞ"
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, " Muharrem İnce konusunda duyumlar geliyor 'hemen genel başkanlığa oynamayacak, gözünü İstanbul'a koymuş' diyorlar. Şu anda 'onun hedefi cumhurbaşkanlığı falan değil bir yere belediye başkanı olmak için yatırım yapıyor' diyorlar, bakalım göreceğiz. Öyle ya da böyle CHP'de bir değişim olacak ama nasıl olacağını hep beraber göreceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5