banner30

banner29

'Belediye başkanı, çakarlı arabasıyla rahatsız edici sireniyle trafiği yarıp geçmemeli'

Siyaset 27.09.2018, 10:25 27.09.2018, 10:25
'Belediye başkanı, çakarlı arabasıyla rahatsız edici sireniyle trafiği yarıp geçmemeli'
Aydın Ünal, "Yerel seçime doğru - 2" başlığıyla yayımlanan yazısında Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere aday gösterilecek isimlerin, kendine göre sahip olması gereken özellikleri yazdı.

"Aday, kendisine emanet edilen parayı namusu, şerefi bilmeli. Helal dairesini genişletecek, haram dairesini daraltacak kadar pervasız olmamalı" diyen Ünal, "Kırmızı-mavi ışıklı arabasıyla ve rahatsız edici sireniyle trafiği yarıp geçen değil, her an halkın içinde olan, yürüyen, koşan, koşturan bir belediye başkanı olacağını hissettirmeli" ifadesini kullandı.

Adayın becerikli olması gerektiğini belirten Ünal, sözlerine şöyle devam etti:

Kendisine emanet edilen parayı yönetecek kıvraklığa, iş bitirecek, sonuç alacak azme sahip olmalı; ama aynı zamanda tarih şuuruna, yeşile ilişkin bir felsefeye, yaşanabilir şehir hayaline sahip olmalı.

Ünal, adayların sadakatle birlikte mutlaka liyakate göre belirlenmesi gerektiğini yazdı. "Eş, dost, akraba ilişkileri aday belirlemede asla ve asla kriter olmamalı" diyen Ünal, sözlerini "Hata yapma lüksümüz hiç yok. İyi adaylar çıkararak iyi sonuç alabileceğimize de şüphe yok" diye noktaladı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?