banner5

banner29

Binali Yıldırım: Avrupa'yı Uyarıyorum, İç İşimize Karışmayın!

Başbakan Yıldırım, Karaman'da halka hitap etti. Başbakan Yıldırım, 'Türkiye meselelere bu kadar sükunetle, sağduyuyla yanışırken inatla kriz çıkarmaya çalışanlara bu millet eyvallah etmez. 54 yıldır ha bugün yarın diye AB Türkiye'yi oyalıyor. Türkiye ile ilişkileri bozmak bize bir kaybettirebilir ama AB'ye daha çok kaybettirir. Bu halk oylaması konusunda Avrupa'yı uyarıyorum; iç işimize karışmayın. PKK'ya eylem yaptırmak size mi düştü, FETÖ'cülere propaganda yaptırmak size mi düştü?' dedi.

Siyaset 28.03.2017, 15:23 28.03.2017, 15:23
Binali Yıldırım: Avrupa'yı Uyarıyorum, İç İşimize Karışmayın!
Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından bazı satırbaşları:


SEN ÖNCE EVET VEREN HAİNDİR SÖZLERİNİN HESABINI VER


Gençler gelecek sizin. Geleceğin Türkiye'sinin teminatı gençler. Karaman'ın kahraman insanları. Kılıçdaroğlu'nda gün görmemiş yalan var. Bu sabah  diyor ki, "Sadece Cumhurbaşkanı, sadece vali, sadece büyükelçi Türk Bayrağı taşıyacak başka kimse taşıyamayacak" diyor. Şu bayrakları kaldırın da Kılıçdaroğlu görsün. Bu ezanlar dinmez, bu bayrak inmez. Herşeyimiz bu. Bu bayrağa laf edemezsiniz. Ağzından çıkanı kulağı duymuyor. Aşağı mahallede yalan söylüyor yukarı gelmeden unutuyor. Hem evet diyenlere vatan hainleri diyeceksin hem de kalkıp, hayır diyenlere şöyle böyle deniyor diye istismar şovu yapacaksın. Sen önce kalkıp evet oyları verenler haindir şeklindeki sözlerin hesabını verdi.


BU İŞLERİ PLANLAYANLAR TARİHİN ÇÖPÜNDE YERİNİ ALIYOR


Bu kutlu yürüyüşe beraber çıktığımızda bir söz verdik. Dedik ki, "Biz milletten başka kimseyi tanımayız. Biz hakkın ve halkın hizmetkârıyız. Tek adresimiz millettir, patron da millettir." Bugüne kadar bu prensibimizi bozmadık. Şimdi yeni anayasada işin sahibi millet olacak, patron siz olacaksınız. Yeni anayasayla milletin iradesine ortak olmaya çalışanlar, 15 Temmuz'u, 17-25 Aralık'ı, Gezi olaylarını planlayanlar, e-muhtırayı planlayanlar, 12 Eylül'ü, 28 Şubat'ı planlayanlar artık miadını dolduruyor, tarihin çöplüğünde yerini alıyorlar.
BEN HANGİ BİRİNİ DÜZELTİYİM AYAK ÜSTÜ 40 YALAN SÖYLÜYOR


Yeni anayasayla devlet içindeki paralel yapılanmalar, çeteciler tamamen bitecek. Medya plazalarında hükümetler kurma, hükümetler yıkma dönemi sona erecek.  Manşetlerin söylediği değil, milletin söylediği olacak. İkiz kardeşler CHP ve HDP hayır oyu vererek ne vaadediyorlar? Gençler, Kılıçdaroğlu muhtarlarla biraraya geliyor, diyor ki, "Ey muhtarlar 16 Nisan'da evet çıkarsa 17'sinde muhtarlıklar kapatılacak". İnanıyor musunuz? Yalan 2, minibüsçülerle konuşuyor, "16 Nisan'da evet verirseniz minibüs hatlarınız iptal olacak", inanıyor musunuz? Yalan 3; işadamlarıyla toplantı yapıyor, "Eğer evet verirseniz fabrikalarınıza el konulacak, işyerleriniz elinden alınacak". İnanıyor musunuz? Ayak üstü 40 tane yalan söylüyor, hangi birini düzelteyim.


BİR YANDAN ŞEYTAN TAŞLIYOR BİR YANDAN ENGELLİ KOŞUYORUZ


Biz millete hizmet ediyoruz ama bir yandan da şeytan taşlıyoruz. Şeytan taşlamaktan vakit buldukça hizmet ediyoruz. Artık şeytan taşlamak yok, engelli koşu yok. Artık engelsiz koşu var. Cumhurbaşkanı Başbakan anlaşmazlığı diye bir şey kalmıyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi geliyor. Memleketi kim yönetecek sandıkta siz belirliyorsunuz. İstiyorlar ki, bütün olumsuzluklara rağmen 82 model anayasayla yola  devam edelim. Pamuklara sarıp sarmalarsın, kimse bu anayasaya dokunmasın. Çünkü anayasa bu haliyle milli iradeyi engellemek için iyi bir araç. İşlerine geldiği zaman hemen 367, yargı icadı çıkarıyorlar, vesayet odaklarını piyasaya sunuyorlar, parti kapatmaya kalkıyorlar.


YENİ SİSTEMDE ARTIK HÜKÜMETLER MANŞETLERLE DÜŞMEYECEK


Bu anayasayla mahkemelere koşup, büyük projeleri engelliyorlar, Türkiye'nin gelişmesini yavaşlatıyorlar. Artık hükümetler manşetlerle düşmeyecek, milletvekili transferleriyle siyasette oynanmayacak. Güvenoyunu meclis değil asıl verecek. Vekiller değil milletin kendisi sandıkta verecek. Siz vereceksiniz. İşte bütün bunlar olurken CHP ve HDP'nin uykuları kaçıyor. Boşuna ikiz kardeş demiyoruz. Bizim kardeşlerimiz ise Karaman meydanını doldurmuş binlerce memleket sevdalısı.KILIÇDAROĞLU 7 SEÇİMDİR EVE ELİ BOŞ DÖNÜYOR


Bunların sicili bozuk. Marmaray'ı yapıyoruz hayır. Avrasya Tüneli'ni yapıyoruz yine hayır. Dünyanın üçüncü büyük tünelini yapıyoruz, Osmangazi Köprüsü'nü yapıyoruz yine hayır. Otoyollara hayır, bölünmüş yollara hayır, Hızlı Trene hayır. Hayır, hayır, hayır. Bunlardan hayır gelir mi? Şimdi yeni anayasa yapıyoruz, ona da hayır diyorlar. İstedikleri kadar hayır desinler, karşı çıksınlar. Kılıçdaroğlu 7 seçimdir eve eli boş dönüyor. Bu sefer de aynısı olacak. Biz bu anayasayla seçilme yaşını 18'e indiriyoruz. 18-25 yaş arası 9 milyon genç kardeşimize Türkiye'nin sorumluluğunu alma fırsatı getiriyoruz.


MECLİS HEM KANUN YAPACAK HEM DE HÜKÜMETİ DENETLEYECEK


Daha adil bir temsil milletvekili sayısını 650'e çıkarıyoruz. Kuvvetler ayrılığı en net şekilde ortaya konuyor. Yani Meclis, hükümet işini yapacak, yargı da işini yapacak. Yargı hem bağımsız oluyor hem de tarafsız oluyor. Yargıda birliği sağlıyoruz. Asker için ayrı yargı sivil vatandaş için ayrı yargı yok. Yargı herkes için birdir, rütbeye göre adalet olmaz. Üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğü. Bu değişiklikle Meclis daha güçlü hale geliyor. Milletvekilleri yasaları yapacak, Cumhurbaşkanı'nın kuracağı hükümet icraat yapacak, proje yapacak. Vatandaşa verilen sözler bir bir yerine getirilecek. Meclis'te kanun yapacak, aynı zamanda da hükümeti denetleyecek.


5 YIL BOYUNCU KESİNTİSİZ HİZMET VE GÖREV YAPACAK


Kılıçdaroğlu bunu da çarpıyor. Yani Erzurumlu Teyo pehlivan bunu duysa pataklar, bu kadar da olmaz yahu! Yeni sistemde Cumhurbaşkanı hem yetkili hem de sorumlu oluyor. Şu anda yetkili fakat sorumlu değil. İşte yeni anayasanın özelliği millete hesap vermeyi getiriyor. Oyu veren hesabı da sorar. Hükümetler mevcut sistemde çok kısa oluyor. 1950'den bu tarafa 67 yıl geçti. 67 yılda 48 hükümet kuruldu. 17 ayda bir hükümet. Öyle hükümetler var ki, 25 gün. Tebrikleri kabul edersiniz, brifingleri alırsınız sonra da vedalaşmaya başlarsınız. Hizmet hakgetire! İşte şimdi siz seçeceksiniz, 5 yıllığına seçeceksiniz, 5 yıl boyunca kesintisiz hizmet ve görev yapacak. İşte farkı bu.TÜRKİYE 16 NİSAN'DAN SONRA KALICI İSTİKRARA KAVUŞACAK


Cumhurbaşkanı seçildikten hemen sonra işe başlayacak. Vesayetin tuttuğu kapılar vatandaşın önünde sonuna kadar açılıyor. Belirsizlikler yok oluyor. Yeni anayasa Türkiye'nin aydınlık yarınlarına ışık tutuyor. Cumhuriyet'in 100. yılına giderken, Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesine ulaşacağı hedeflerini hiçbir engele takılmadan daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmeyi sağlıyor. Zaten milletin anayasa değişikliği talebinin ilk sinyalini 2007'de verdiniz. Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine Karaman siz yüzde 73 oyla 'evet' dediniz. Yıl 2017 aradan 10 sene geçmiş. Enflasyon farkı var, 73'ün üzerine 10 daha koysak 83. Anlaştık mı? Yüzde 83'e var mısın Karaman? Tarih yazmaya, rekor kırmaya hazır mısınız?


16 NİSAN PARTİ SEÇİMİ DEĞİL TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNİN SEÇİMİ


Hepimizin farklı fikirleri olabilir. Demokrasinin güzelliği de budur. Ama bütün bunları bir kenara bırakıp, mesel ememleket meselesi deyip, kararımızı vereceğiz. İster AK Parti, ister CHP, ister MHP'ye hatta HDP'ye gönül versin, kime gönül verirse versin genel seçimlerde oyunu ona göre verir. Ama 16 Nisan parti seçimi değil Türkiye'nin geleceğinin seçimidir.


PKK'YA EYLEM FETÖ'YE PROPOGANDA YAPTIRMAK SİZE Mİ DÜŞTÜ?


Teör örgütleri PKK, FETÖ'nün adamları Avrupa'da kolayca referandum kampanyası yapıyor ama evet demek yasaklanıyor. Bunun adı düpedüz ırkçılıktır. Bizim Türkiye olarak hiçbir ülkeyle alıp veremediğimiz yok. Türkiye meselelere bu kadar sükunetle, sağduyuyla yanışırken inatla kriz çıkarmaya çalışanlara bu millet eyvallah etmez. 54 yıldır ha bugün yarın diye AB Türkiye'yi oyalıyor. Türkiye ile ilişkileri bozmak bize bir kaybettirebilir ama AB'ye daha çok kaybettirir. Bu halkoylaması konusunda Avrupa'yı uyarıyorum; iç işimize karışmayın. PKK'ya eylem yaptırmak size mi düştü, FETÖ'cülere propaganda yaptırmak size mi düştü?KARAMAN'A HAVA LİMANI YAPACAĞIZ

Karaman'ın 2050 yılına kadar içme suyu sorunu sona erdi. İçiniz rahat olsun. Şimdi Karaman'a yeni bir adalet sarayı yapıyoruz. Allah'ın izniyle Karaman'a daha çok hizmet yapacağız. Karaman'da havayolunu halkın yolu yapacağız. Karaman'a havalimanı yapacağız. Buradan müjdesini veriyoruz. Yatırımların devamı için, iş için, istikrar için, kalkınmış Türkiye için, işçi, memur, çiftçi, öğrenci, esnafımızın daha aydınlık yarınları için, gençlerimiz, yaşlılarımız, engellilerimiz için, yarınlarımız için, gelişen Türkiye için gücümüz millet, kararımız evet.STAR
Yorumlar (0)
11
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
ABD seçimlerinde sizce hile var mı?
ABD seçimlerinde sizce hile var mı?
Namaz Vakti 25 Kasım 2020
İmsak 06:26
Güneş 07:56
Öğle 12:56
İkindi 15:24
Akşam 17:46
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 8 20
2. Fenerbahçe 9 20
3. Galatasaray 9 17
4. Gaziantep FK 9 14
5. Karagümrük 9 13
6. Başakşehir 9 13
7. Beşiktaş 8 13
8. Konyaspor 8 12
9. Rizespor 8 12
10. Kasımpaşa 9 12
11. Hatayspor 7 12
12. Göztepe 8 11
13. Malatyaspor 8 11
14. Sivasspor 8 9
15. Trabzonspor 9 9
16. Antalyaspor 9 9
17. Erzurumspor 8 8
18. Kayserispor 8 7
19. Gençlerbirliği 8 5
20. Denizlispor 8 5
21. Ankaragücü 7 2
Takımlar O P
1. Altınordu 10 20
2. Adana Demirspor 9 18
3. Ankara Keçiörengücü 10 18
4. Tuzlaspor 9 18
5. İstanbulspor 9 17
6. Samsunspor 10 17
7. Giresunspor 9 15
8. Bursaspor 10 14
9. Balıkesirspor 10 14
10. Altay 8 13
11. Akhisar Bld.Spor 10 13
12. Adanaspor 9 12
13. Ümraniye 10 10
14. Bandırmaspor 10 8
15. Boluspor 10 7
16. Menemen Belediyespor 8 6
17. Ankaraspor 9 5
18. Eskişehirspor 10 1
Takımlar O P
1. Tottenham 9 20
2. Liverpool 9 20
3. Chelsea 9 18
4. Leicester City 9 18
5. Southampton 8 16
6. Everton 9 16
7. Aston Villa 8 15
8. West Ham 9 14
9. M. United 8 13
10. Crystal Palace 9 13
11. Arsenal 9 13
12. Wolverhampton 8 13
13. Man City 8 12
14. Leeds United 9 11
15. Newcastle 9 11
16. Brighton 9 9
17. Burnley 8 5
18. Fulham 9 4
19. West Bromwich 9 3
20. Sheffield United 9 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 10 23
2. Atletico Madrid 8 20
3. Villarreal 10 19
4. Real Madrid 9 17
5. Cádiz 10 14
6. Granada 9 14
7. Sevilla 8 13
8. Valencia 10 12
9. Elche 8 12
10. Getafe 9 12
11. Real Betis 9 12
12. Barcelona 8 11
13. Osasuna 9 11
14. Deportivo Alaves 10 10
15. Eibar 10 10
16. Athletic Bilbao 8 9
17. Real Valladolid 10 9
18. Levante 9 7
19. Huesca 10 7
20. Celta de Vigo 10 7