banner29

Binali Yıldırım: İstenilen Noktaya Gelindiğinde Sınavlar da Kalkacak

Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan'da Salih Erkan İlkokulu'nda 2016-2017 eğitim-öğretim yılı açılış törenine katıldı. Konuşmalar sonrası Başbakan Yıldırım, ilk ders zilini çaldı. Yıldırım daha sonra eşi Semiha Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan ve beraberindekilerle bir sınıfa girerek, sırada oturup öğrenciler ile sohbet etti. Öğrencilerin ders kitaplarını da inceleyen Başbakan Yıldırım, ardından sınıftaki tahtaya "2016-2017 eğitim öğretim yılı hayırlı ve başarılı olsun" yazdı. ( Utku Uçrak - Anadolu Ajansı )

Siyaset 20.11.2017, 09:02 20.11.2017, 09:02
Binali Yıldırım: İstenilen Noktaya Gelindiğinde Sınavlar da KalkacakBaşbakan Binali Yıldırım, Milliyet gazetesine verdiği mülakatta, eğitim sistemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan Yıldırım, "Sınavları tümüyle kaldıralım, çocuklarımızı bu kadar bunaltmayalım dedik. İlgili arkadaşlar henüz erken olduğunu söyledi. Ama ölçme-değerlendirme ve not sisteminde istenilen noktaya gelindiğinde bu da olacak." dedi.

Liselere giriş sisteminin detaylarını da anlatan Yıldırım, "600 civarındaki proje okula 120-130 bin civarında öğrenci alacağız. Peki, geri kalanlar açıkta mı kalacak? Hayır. Onları da en çok istedikleri okullara, oturdukları bölgeye, istek sıralarına ve puanlarına göre yerleştireceğiz. Kimine çok tercih hakkı, kimine az şans diye bir şey olmaz, adaleti sağlayacağız." dedi.

Eğitime yönelik eleştirilere de cevap veren Yıldırım, eğitimi günlük tartışmaların ve siyasetin malzemesi haline getirmeye kimsenin hakkı olmadığını vurguladı.

Başbakan Yıldırım, bugüne kadar atılan adımları da hatırlatarak şunları söyledi:

"Ulaştırma bakanlığım döneminde okulların teknik altyapısını, teknoloji sınıflarını, tabletlerini ve internete ulaşılabilirliği biz sağladık. Çünkü çocuklarımız bir an önce çağı yakalasınlar istedik. Ve bugün, kim ne derse desin, çok iyi noktadayız ama yetmez. Daha fazlasını yapmalıyız. Bu konuda da herkesten destek bekliyoruz"

TRT HABER


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?