banner30

banner29

Bozdağ: Kılıçdaroğlu'nu CHP Genel Başkanlığı'ndan İstifa Etmeye Çağırıyorum

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Siyaset 04.12.2017, 17:42 04.12.2017, 17:42
Bozdağ: Kılıçdaroğlu'nu CHP Genel Başkanlığı'ndan İstifa Etmeye ÇağırıyorumBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Bozdağ'ın konuşmasının satırbaşları şu şekilde:

- Kağıt parçalarını incelediğimizde şunu hep beraber gördük. Burada Cumhurbaşkanımızın ve ailesinden her hangi bir kimsenin Man adasında her hangi bir şirkete tek bir kuruş para göndermediğini bu dekontlar ispat etmektedir. Her hangi bir şirkete de para göndermediği ispat etmektedir. Dekontlara bakıyorsunuz. havale edilen para yok, dışarı aktarılan para söz konusu kesinlikle değil ve bu dekontlar net bir şekilde sayın Kılıçdaroğlu'nun müfteriliğini ispat eden bir belgeye dönüşmüştür.Elinde salladığın dekontlar Kılıçdaroğlu'nun müfteri olduğunu ispat eden kağıt parçalarıdır. Yalancı olduğu ispat eden kanıtlardır. Onurlu bir insan gibi Kılıçdaroğlu yapması gereken CHP Genel başkanlığından istifa etmesidir. Kılıçdaroğlunu CHP Genel Başkanlığından istifa etmeye çağırıyorum

ABD'nin Tel Aviv büyükelçiliğini taşıma tartışmaları

- Kudüsün İsrail’in başkenti yapılması konusunda adım atılacağına yönelik haberler yapılıyor. Tarihi bir statüsü var Kudüs’ün. Bunu korumak ve bölgedeki huzuru korumak açısında tarihi öneme sahip. Uluslarası anlaşmalarla teminat ve koruma altına alınan statüsü kaldırılırsa bu felaket olur. Barış sürecini tamamen yok eder. Yeni huzursuzluklara yol açar. Hiç öngeremediğimiz olayların ortaya çıkmasına yol açabilir. Bunun İsrail’e başka ülkelere bölgeye faydası yoktur. Bu adımı atmak bölgeyi yeni bir felakete sürükler. Türkiye Kudüsün statüsünü korunmasını savunmuştur. Bölgede oldu bittilerle netice alınacağını düşünenler Irak'ta gördüler netice alamadılar. Yeni felaketlere yol açacak adımlar atmaktan kaçının.

Afrin

- Suriye'de yaşanan her hadise Türkiye'nin ulusal güvenliğiyle doğrudan ilgilidir. Türkiye Suriye'de çatışmaların sona ermesi, toprak bütünlüğünü sağlayacak bir barış ortamının tesisine Türkiye önem vermektedir. Terör örgütlerinin muhatap kabul edilmesini Türkiye reddetmektedir. Afrinde de teröristlerin yer aldığını biliyoruz. Türkiye oradan yönelecek her saldırıya karşılık verecektir. Türkiye'nin çıkarları aleyhine bir olay olursa Türkiye kimseden izin almaz. Afrin'de ne olacağı bölgede yaşanacak gelişmeler sonucunda tayin edecektir.

ABD'de ambargo davası

- ABD'deki ambargo davasının ABD'de görülmeye başladığı hafta Türkiye'de de eş zamanlı olarak Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanımıza ve ailesine bir itibar suikastı yaptı. Türkiye'nin çıkarları konusunda hiçbir ülkenin takdiri yoktur demesini beklerdim. Kılıçdaroğlu'nun duruşu yerli değildir, milli hiç değildir. Türkiye'de 17 25 aralık sürecini başaramayan taşeron kendisine bu görevi verenlerle belliki bir işbirliğine gitti. Sarraf ile ilgili gereken soruşturmalar Türkiye'de yapıldı. Bu davanın bütün lojistiği FETÖ'dendir. Bilirkişi, tanık, yargılama yapan hakim FETÖ'cü. Bilirkişi olarak ABD'de değerlendirilen sivil toplum örgütü FETÖ'nün yardımlarıyla beslenen bir yer. FETÖ ABD yargısı işbirliğiyle 17 25 süreciyle yapılamayanın ABD'de yapılmasından başka bir şey değildir. Türkiye bu noktada kendisine karşı yürütülen bu hadiseleri yakından takip ediyor. Bu hadiseler araştırılmış karara bağlanmış konular. Bu kararın bizim açımızdan bir kıymeti yoktur. Türkiye İran ile ticaretini ulusal ve uluslarası kurallara uygun yapmıştır. Türkiye'de kurulan kumpasın ABD'de gerçekleştirilmeye çalıştığını anlatmaya gerek yoktur. Bu yargılama üzerinden Türkiye'yi suçlamak için büyük bir çaba var.

Taşeron

Taşeron konusu eli kulağında. Çalışmalar tamamlandı. Önümüzdeki hafta Bakanlar Kurulu'na gelebilir. Bütçe görüşmeleri sonrasında parlamentoya sevk edilecek. Parlamento yasayı çıkarmadan ara vermeyecek. Bu konuda artık sona gelindi.

TRT HABER

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?