CNN'den Akşener'e destek

ABD merkezli haber kanalı CNN Internatıonal, İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener hakkında bir haber yayımladı. 'Meral Anne: Erdoğan'ı ofisinden çıkarmaya çalışan kadın' başlığıyla okuyucularının karşısına çıkan CNN, Akşener'in Erdoğan'ı eleştiren sözlerini ön plana çıkardı.

CNN'den Akşener'e destek
ABD merkezli haber kanalı CNN International, Türkiye'nin kitlendiği 24 Haziran seçimleriyle ilgili bir haber yayımladı. İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'in Adana mitingini takip eden kanal, Akşener'e destek oldu.

Cumhurbaşkanı adayı Akşener ile bir röportaj yapan CNN, okuyucularının karşısına "Meral Anne: Erdoğan'ı ofisinden çıkarmaya çalışan kadın" başlığıyla çıktı.

Türkiye'nin uzun süredir erkekler tarafından yönetildiği söyleyen Akşener, "Türkiye çok uzun bir süredir erkekler tarafından yönetiliyor. Bazı insanlar bana abla diyor ama birçok genç insan "Meral Anne" diyor ve ben anne olmayı seviyorum" yorumunu yaptı.

Haberde, Akşener'in siyasi kariyerine ve içişleri bakanlığı yaptığı süreç anlatılırken, Akşener'den "Türkiye'nin Demir Lady'si" olarak bahsedildi.

"ERDOĞAN İLE MÜCADELE EDİYORUM"

Türkiye'nin seçimden sonra geçmeyi planladığı başkanlık sisteminin demokratik olmadığını ve Erdoğan'ın sürekli kendisiyle uğraştığını ileri süren Akşener, "Son 2.5-3 yıldır Erdoğan ve şahsi davranışlarıyla mücadele ediyorum. Bu seçimler, Erdoğan'ın istediği seçim. Bu başkanlık sistemi Batı demokrasilerindeki gibi değil. Kontrol mekanizmamız yok" iddiasında bulundu.
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5