banner30

banner29

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet vurgusu yaptı.

Siyaset 09.11.2017, 15:09 09.11.2017, 15:09
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atatürk'ü Anma Günü MesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında, Gazi Mustafa Kemal’i, tarihe iz bırakan bir komutan ve lider yapan en büyük özelliğinin, milletine duyduğu sonsuz güven ve inancı olduğunu vurguladı.

Erdoğan, "Türkiye Cumhuriyeti'nin istikrar içinde, birlik ve bütünlük azmini koruyarak güçlenmesi, büyümesi ve demokrasinin standartlarını her geçen gün yükseltmesi için, yılmadan, yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet'i, tam bağımsız olarak ilelebet muhafaza etmeyi ve sürekli daha ileriye taşımayı amaçladıklarını belirtti.

Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi:

Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu ve gençlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi tam bağımsız olarak ilelebet muhafaza etmek, sürekli daha ileriye taşımak ve 2023 hedeflerimize ulaşmak için, ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkesi etrafında birleşiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin istikrar içinde, vatandaşlarımız arasındaki kardeşlik, birlik ve bütünlük azmini koruyarak güçlenmesi, büyümesi ve demokrasinin standartlarını her geçen gün yükseltmesi için yılmadan yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz. Bu düşüncelerle, vefatının 79. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum.”

TRT HABER

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?