Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bahçeli'nin af önerisine ilk cevap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bahçeli'nin af önerisine ilk cevap
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

- (İngiltere gündemi) "İki garantör ülke olarak Kıbrıs'la ilgili son durumu gözden geçirip, Avrupa'daki durumu değerlendireceğiz. Birleşik Krallık ile 2017 yılında 16.2 milyar dolar ikili ticaret hacmine ulaştık. Bu yıl sadece Ocak Mart döneminde yüzde 30 artış gerçekleştirerek 5 milyar dolar oldu. Hedefimiz inşallah 20 milyar dolara ulaşmaktır. İki ülkenin potansiyenin bu hedefin de üzerinde olduğuna inanıyorum. Birleşik Krallık, son 15 yılda 10 milyar dolara yakın doğrudan yatırım yaparak ülkemize en çok yatırım yapan ülkeler arasında yer almıştır. Brexit sonrası da ticari işbirliğimizi sürdürmek istiyoruz"

- (Bahçeli'nin af talebi) "Sayın Bahçeli'nin bu talebi veya teklifi kendisine aittir. Ama bizim şu anda hükümetimizde böyle bir düşüncemiz kesinlikle yoktur."

- (Milletvekilleri listeleri) "Değerli arkadaşlar yeni isimler noktasında biz biliyorsun hücre yenilemesini siyasette başaran bir partiyiz. Kadrosunu, hücrelerini sürekli olarak yenilen, nerede eksik, aksamalarımız var bunları gidermeye çalışan bir partiyiz. Nerede aksama varsa bunları gidermek suretiyle yeni bir kadro ortaya koymanın gayreti içerisinde olacağız. Biz siyasette kadroyu Ankara'ya milletvekili taşımak olarak görmüyoruz. Böyle ibr şey olmaz. Siyasette milletvekilliği sorumluluğunu yüklenmiş olan arkadaşlarımız bu işin hakkını dört dörtlük vermeli. Ankara'ya taşınıp, Parlamento'ya doğru dürüst gelmeyen bir ekiple yürümek istemiyoruz. Bu konularda kimse falso yaptıysa onlarla yürümek mümkün değil."

- (Faiz mesajı) "Faiz konusundaki kanaatimi biliyoruz. 24 Haziran'dan sonra bunun şekli de oranı da çok farklı gelişecek. Çünkü ben faizi her türlü eknomik anlamda kötülüğün anası görüyorum. Son yaptığımızda toplantıda attığımız adımlar tesirini gösterdi. Aylık bir düşüş yapıldı bu bile konut satışlarını etkiledi. Bunlar bir gerçek. Bunlara kör olmak gibi, garipliğimiz olamaz. Bu bir vaka onun için de yastık altındaki parayı çekelim, kayıtdışını kayıt altına alalım diyeceksin, hem de bu yolda adım atmayacaksın. Olmaz. Son açıklanan tedbir paket, gerek faizdeki son uygulamalar bizi çok daha iyi bir yola taşıyacaktır. Ama birileri gibi böyle bedava konut verelim, öyle bir şey yok. Bedava konut dağıtacaklarmış, nasıl olacak?"
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5