Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eskişehir'i 2019 Türk Dünyası Eğitim Başkenti ilan ediyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Eskişehir’i 2019 Türk Dünyası Eğitim Başkenti ilan ediyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eskişehir'i 2019 Türk Dünyası Eğitim Başkenti ilan ediyoruz
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Eskişehir mitinginde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

“Yaptıklarımız en büyük referansımızdır”

Bizim diğer adaylardan, diğer partilerden farkımız biz yaptıklarımızı anlatıyoruz. Yaptıklarımız en büyük referansımızdır. Projelere devam ediyoruz, yenilerini duyuruyoruz. Peki ötekiler ne anlatıyor? Ötekiler bol bol geyik muhabbeti yapıyor.

"Eskişehir'e 3. devlet üniversitesini de kazandırıyoruz"

Son 16 yılda Eskişehir'e 21 katrilyon liralık yatırım yaptık. Eğitimde 2734 adet yeni derslik inşa ettik. 3495 kapasiteli yükseköğrenim yurt binaları kazandırdık. Birkaç yıla kadar 4500 kişilik 4 adet yurt binası daha kazandırıyoruz. Eskişehir'e 3. devlet üniversitesini de kazandırıyoruz. Eskişehir Teknik Üniversitesini de kurduk ve faaliyete geçirdik. 33 bin seyirci kapasiteli stadyum yaptık. Yaparsa AK Parti yapar.

"Eskişehir’i 2019 Türk Dünyası Eğitim Başkenti ilan ediyoruz"

Eskişehirli çiftçilere son 16 yılda toplam 1 buçuk katrilyon tutarında tarımsal destek verdik. Eskişehir’de 1 teknokent ve 16 Ar-Ge merkezi kurduk.

Eskişehir’i 2019 Türk Dünyası Eğitim Başkenti ilan ediyoruz. Üniversiteleriyle ilköğretimden liseye kadar ülkemizin en önemli altyapısına sahip Eskişehir’e bu yakışırdı. Şimdiden Eskişehir’in 2019 Türk Dünyası Eğitim Başkenti unvanının hayırlı olmasını diliyorum.

"İcraatımız geçtiğimiz 16 yılda ülkemizi 3,5 kat büyütmüş olmamızdır"

Siyaset iddia işidir, siyaset icraat işidir. İcraatımız geçtiğimiz 16 yılda ülkemizi 3,5 kat büyütmüş olmamızdır. Önümüzdeki dönemde Türkiye’yi iki kat daha büyüttüğümüzde ülkemizi en büyük 10 ekonomi arasına sokma hedefine ulaşıyoruz.

"Adam işini biliyor, gelip seni ziyaret edecek hali yok"

Bakkal dükkanını çırağa teslim eder misin? Şimdi bunlar ortada. Ben yerli marka otomobil diyorum. 'Erdoğan 20 yıl geriden geliyor' diyor. Bay Muharrem, dünyada şu anda bir numara Tesla. Elon beni gelip ziyaret ediyor. Ne diye ziyaret ediyor?Gerekirse ortaklaşa böyle bir yatırıma girebilir miyiz diye konuştuk. Adam işini biliyor, gelip seni ziyaret edecek hali yok. Yerli otomobilin seri üretimine 2020 veya 2021’de geçilecek. Bu dizel veya benzinli olmayacak Bay Kemal, Bay Muharrem. Bunlar elektrik, bununla çalışacak.

Yeni havalimanımız açılmadan bereketinin haberleri gelmeye başladı. Yılda 90 milyon kapasiteli dünyanın en büyük havalimanının açılışını 29 Ekim’de yapacağız.

"Asıl kek işte bunlara denir"

Ülkemizdeki sağlık hizmetlerini dünyanın hiçbir yerinde bulmak mümkün değil. Sağlığın her alanında ülkemizi küresel marka haline getirme gayreti içerisindeyiz.

Bizim 146 projemizden sadece biri olan millet kıraathanelerinin içindeki keklere takılmışlar, onun peşinden gidiyor. Asıl kek işte bunlara denir. Onun için ben diyorum ki artık bu kadar geyik yeter.

"Terörist başını ziyaret eden birinden ne bekleyebilirsiniz?"

Şimdi ben burada Bay Muharrem’e bir takım sorular soruyorum. Türkiye’nin terörle mücadelesi konusunda acaba ne düşünüyor? 53 Kürt kardeşimizin ölümüne neden olan kişi Cumhurbaşkanı adayı olarak milletin karşısına çıkıyor. Muharrem İnce de ziyaretine gidiyor. Terörist başını Edirne cezaevinde ziyaret eden birinden ne bekleyebilirsiniz?

Metin Temel Paşa’ya o apoletleri millet taktı, bu apoletleri sökme yetkisini millet sana vermez.

"Diyarbakır mitingine katılanların tamamına yakını HDP'li"

(İnce) Diyarbakır'da miting yaptı. İstihbarattan aldığım bilgi, bu mitinge katılanların neredeyse tamamına yakını HDP'li.

"Madem iddialısın, sen de aynı sözü ver, ver de Bay Kemal rahatlasın"

-CHP'nin başındaki zata her seçimde yaptığım teklifi şimdi Muharrem İnce'ye yapıyorum. 'Seçimlerden birinci çıkamazsak siyaseti bırakacağım' diyebiliyor musun? Madem iddialısın, sen de aynı sözü ver, ver de Bay Kemal rahatlasın. Bu seçimlerden sonra İnce'nin yeri de Genel Başkanı gibi tarihin tozlu rafları olacaktır.

 
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5