Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağı 3. Havalimanı'na indi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan "TC-ANK" adlı uçak, yeni İstanbul havalimanına ilk inişi gerçekleştirmek üzere Gaziantep'ten hareket etti. Erdoğan'ın uçağı havalimanına iniş yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağı 3. Havalimanı'na indi
İstanbul'un 3. havalimanı ilk uçağın inişi için hazır. AA'nın aktardığı son dakika bilgisine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan "TC-ANK" adlı uçak, yeni İstanbul havalimanına ilk inişi gerçekleştirmek üzere Gaziantep'ten hareket etti.

Havalimanına ilk uçuşu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıyacak uçak yaptı. Uçak, 3 bin 750 metre uzunluğunda ve 60 metre genişliğinde yapılan birinci piste indi.

Uçağın saat 20.30'da yeni havalimanına iniş yapması bekleniyor. Tarihi iniş için, uçağa hizmet verecek olan bazı araçlar da Atatürk Havalimanı'ndan, İstanbul Yeni Havalimanı'na gönderildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağının meydana inmesinin ardından geleneksel olarak su takısı ile karşılandı.

Tüm etapların tamamlanması ile yıllık 200 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak İstanbul 3. Havalimanı, günde 3 bin 500 uçağa hizmet verme ve aynı anda havalimanında 454 uçak park kapasitesine sahip. Terminal binasına Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın posterleri asıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 20:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5