Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kandil'deki lider takımını hallettik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kandil'de 10 önemli noktayı vurduk. İkincisinde yine bir operasyon ve toplantı halinde Kandil'deki lider takımını hallettik" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kandil'deki lider takımını hallettik
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Şanlıurfa mitinginde halka sesleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

"Lider kadrosunu hallettik"

Türkiye önce Cerablus’tan El Bab’a kadar olan kısmı, ardından da Afrin’i güvenli hale getirdik. ABD ile anlaşarak Münbiç’i güvenli hale getiriyoruz. Münbiçli kardeşlerimiz de topraklarına dönecekler. Kandil’de ikinci operasyonda toplantı halindeki lider kadrosunu hallettik.

"Tarih kitapları, Şanlıurfalıların kardeşlerine nasıl sahip çıktıklarını yazacaktır"

Sıra Urfa'nın yanı başındaki yerlere geliyor. Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle yakında buraları da teröristlerden arındırıp asli sahibi olan Arap, Kürt, Türkmen kardeşlerimize teslim edeceğiz. Şanlıurfa’daki Suriyeli kardeşlerimizin de evlerine dönmelerini sağlayacağız. Gelecekte tarih kitapları, Şanlıurfalıların kardeşlerine nasıl sahip çıktıklarını yazacaktır.

"Sizlerden biraz daha sabır istiyorum"

Varil bombalarından kaçan Suriyeli kardeşlerimize siz Ensar oldunuz. Alkışlıyorum sizi. Yıllardır süren bu durumun sizleri zorladığını biliyorum. Sizlerden biraz daha sabır istiyorum. Unutmayın. Kim ki sabreder, zafere o ulaşır. Adım adım bu işi çözüyoruz.

"Sınırın öte yanını kendi gücümüzle güvenli hale getirmeyi taahhüt ediyoruz"

Şanlıurfa'nın yanı başındaki fitne kazanlarını devireceğimiz günler de yakındır. Birileri umudunu kendilerine asla uzanmayacak ellere sarılmaya bağlamış olabilir. Onların gittiği yoldan biz geleli çok oldu. Biz bu meselenin çözümünün sahada var olmaktan geçtiğini biliyoruz. Onun için de size ona buna el uzatmayı değil, sınırın öte yanını kendi gücümüzle güvenli hale getirmeyi taahhüt ediyoruz

"El Bab'da Uygulamalı Bilimler Fakültesi açıyoruz"

Harran Üniversitesi, Türkiye Maarif Vakfı ve YÖK beraber çalışarak şimdi El-Bab'da Uygulamalı Bilimler Fakültesi açıyoruz.

 

 

 
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5