Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kandil'e de operasyonlarımızı başlattık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kandil, oraya da operasyonlarımızı başlattık. 20 uçağımızla 14 önemli noktayı yok ettik. Bitmedi, devam edecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kandil'e de operasyonlarımızı başlattık
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Niğde mitinginde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

Sizleri gönülden selamlıyorum Niğde. Yiğitler otağı Niğde, kahramanlar otağı Niğde, Şehit Ömer Halisdemir’in memleketi Niğde… 24 Haziran’da birilerine gerekli cevabı vermeye hazır mıyız? Sandıkları patlatmaya hazır mıyız? Allah sizden razı olsun. 24 Haziran’da onları sandığa demokratik bir şekilde gömmeye var mıyız?

"Er ya da geç döktükleri şehit kanının hesabını sorduk"

Ülkemize saldıranlar karşısında biz bunun bedelini ağır ödetiriz. Ömer Halisdemir’imiz ne yaptı? Hain olan Semih Terzi’yi alnından indirdi. Niye? Çünkü vatan hainlerinin hakkı oydu da onun için. Nereye saklandılarsa saklansınlar biz işimize bakarız. Bu teröristler hangi ine girerlerse girsinler er ya da geç döktükleri şehit kanının hesabını sorduk, soruyoruz.

"20 uçağımızla 14 önemli noktayı yok ettik"

Teröristler hangi ine girerlerse girsinler, er ya da geç, teröristlerden döktükleri şehit kanlarının hesabını muhakkak sorduk ve soruyoruz. Şu ana kadar sadece Afrin'de 4 bin 500'ün üzerine çıktık. Kandil, oraya da operasyonlarımızı başlattık. 20 uçağımızla 14 önemli noktayı yok ettik. Vurdular döndüler, bitmedi devam edecek.

"Kandil'deki terör bataklığını da Allah'ın izniyle kurutacağız"

Hedefimiz, bataklığın en büyüğünü kurutmak. Kandil'i, ülkemiz ve milletimiz için artık bir tehdit, terör kaynağı olmaktan çıkarıyoruz. Nasıl Afrin'i, Cerablus'u, El Bab'ı, Azez'i katil sürülerinden temizlemişsek Kandil'deki terör bataklığını da Allah'ın izniyle kurutacağız.

Bizim artık İHA’larımız var mı? Bizim artık SİHA’larımız var mı? Bunları artık Amerika’dan İsrail’den almıyoruz, kendimiz üretiyoruz. F-16’larımız koordinatlarını İHA’larımız veriyor ve vuruyor. Terörü bu ülkenin gündeminden tamamen çıkaracağız.

"Bay Kemal, sen önce bu büyüme denilen kavramın ne olduğunu bir öğren"

Niğdeli çiftçilerimize toplamda 690 trilyon tutarında tarımsal destek verdik. Bugün çıkmış bir yerde konuşuyor. 7,4 ilk çeyrekte Türkiye büyüme kaydetti. Bay Kemal, sen önce bu büyüme denilen kavramın ne olduğunu bir öğren, ekonomistlerine bir sor. Bu büyüme nedir? 'Bu ranta aittir' diyor. Bu büyüme denilen olay, o rantiye dediğin kesimi de ilgilendirir ama onun işçisi, çalışanı yok mu, devlet olarak benim memurum yok mu, bunlara yansımıyor mu?

"Yatırım kervanını 24 Haziran’dan sonra çok daha ileriye götüreceğiz"

Sizlerin desteğiyle bu hizmet ve yatırım kervanını 24 Haziran’dan sonra çok daha ileriye götüreceğiz. Cumhur İttifakı’nın varlığını unutmuyoruz değil mi? Diğer ittifaka gerekli dersi veriyor muyuz? Onun için çok çalışacağız.

"Bu zat hem aşırı muhteris hem de kifayetsiz"

Bay Muharrem, "benim moralimi bozmasınlar" diye sağa sola posta koyuyor. Sen askere benim moralimi bozmasın diye nasıl dersin ya? Bunlar için terörle mücadele eden askerlerin morallerinin hiçbir kıymeti yok. Varsa yoksa kendi moralleri. Bugün moralini bozan komutana hadsizlik yapan Bay Muharrem, Allah korusun yarın moralini bozan emekliye, çiftçiye, sanayiciye, çiftçiye, memura, esnafa kim bilir neler yapar? Daha adaylık sürecinde milletin başına diktatör kesilen biri, Allah muhafaza koltuğa oturunca kim bilir daha ne kesilir? Bu zat hem aşırı muhteris hem de kifayetsiz.

Ne yaparsanız yapın biz terörle mücadelemizi sürdüreceğiz, gereğini de yapacağız.
Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5