Doğu Perinçek: Muhalefetin ittifakına biz de katılacaktık ama...

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ile Demokrat Parti'nin ittifakına kendilerinin de katılacağını, Kılıçdaroğlu'nun da bu fikri desteklediğini ama CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın Vatan Partisi'ni arayıp 'Sizi ittifak dışında bırakmaya karar verdik” dediğini söyledi.

Doğu Perinçek: Muhalefetin ittifakına biz de katılacaktık ama...
Perinçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na CHP, İYİ Parti ve Vatan Partisi arasında ittifak kurulması önerisinde bulunduğunu, Kılıçdaroğlu'nun bu öneriye “Ben buna varım, ikna edelim” cevabını verdiğini iddia etti.

Ancak 24 Haziran'daki erken seçim dolayısıyla siyaset gündeminin sürekli değiştiği Ankara'dan farklı bir bilgi geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın, Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan'ı telefonla arayıp “Biz CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile anlaştık. Sizi ittifak dışında bırakmaya karar verdik” dediği öğrenildi.

PERİNÇEK: 2 YIL İÇİNDE TÜRKİYE TEKRAR SEÇİME GİRECEK

Telefon olayını doğrulayan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Sözcü'den Saygı Öztürk'e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“ABD bizi istemiyor. Vatan Partisi; hem MHP'den hem AKP'den oy çekebilecek bir partidir. Mücadelemizi sürdüreceğiz. İki yıl içinde de Türkiye yeniden seçime girecek ve biz hak ettiğimiz yere geleceğiz."

CHP; İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile ittifaka gitme kararı almıştı.


Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5