banner30

banner29

Erdoğan: Bu Şehir Magandaları Hak Ettikleri Cezayı Alacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 41. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu, gündeminde Ankara'da gazilere yönelik saldırı vardı. Erdoğan, 'Bu şehir magandaları hak ettikleri cezayı alacak' dedi

Siyaset 09.11.2017, 19:02 09.11.2017, 19:02
Erdoğan: Bu Şehir Magandaları Hak Ettikleri Cezayı AlacakCumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen "41.Muhtarlar Toplantısı"nda konuştu. Erdoğan'ın gündeminde terör örgütleri ve terörle mücadele vardı.

Terörle mücadelede memleketi için şehit olanların yakınlarının ve gazilerin her zaman yanında olduklarını belirten Erdoğan, Ankara'da yaşanan olayla ilgili şunları kaydetti;

"Ankara'da gazilerimize yapılan saldırıyla ilgili olarak üzüntümü belirtmek istiyorum. Çocuklarımıza bu yanlış davranışları anlatmalıyız. Bu yanlışların önüne geçmeliyiz. Her anında şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin yanında olan bir Cumhurbaşkanı olarak üzüntülerimi belirtmek istiyorum. Bu hukuk meselesinden ziyade bir kültür meselesidir. Bu şehir magandaları hak ettikleri cezayı alacak"

Zaman zaman düşmanların, darbeci, cuntacı ve uluslararası kuruluş kisvesi altında Türkiye'nin karşısına çıktığını söyleyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü;

"Bu düşmanların amacı bu ülkeye diz çöktürmekti. 15 Temmuz bu sinsi ihanetin üstü örtülemez hali olarak karşımıza çıktı. Ama milletimiz daha tanklar köprüye çıktığı anda meseleyi çözdü hainleri teşhis etti ve harekete geçti."

FETÖ ihanet çetesine karşı yapılan mücadelenin milletin bir isyanı olduğunu söyleyen Erdoğan, "Milletimle gurur duyuyorum." dedi.

Erdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

"O gece millet genci yaşlısı meydanlar döküldü ve onlarla meydanlarda buluştuk. F-16'lar, helikopterler bomba yağdırıyordu ama halkım bundan kaçmadı. Çünkü onlar biliyordu ki yok olmaya değil şehadete gidiyorlardı. Ne mutlu bu millete. Türkiye geleceğine çok daha güvenli bakıyor. FETÖ'nün arkasından gidenler nerede? Bir kısmı hapiste bir kısmı kaçtı. Pensilvanya'daki kendine ayrılmış arazide köleleriyle yaşıyor. Hak yerini bulacaktır. Mazlumlaırn ahı çıkacaktır. Bu zulme ortak olanlar da hesap verecektir. PKK'yı nasıl inine kadar sürüyorsak bunların da izini inine kadar süreceğiz "

'Terör örgütleri sarf malzemesi gibidir'

Terör örgütlerinin bir takım çevrelerce kullanıldığının altını çizen Erdoğan, "Terör örgütlerinin raf ömrü bitince, sarf malzemesi gibi çöpe atılırlar. Bu örgüt hizmet, himmet diyerek memlekete 40 yıldır memlekete ihanet ediyorlar. FETÖ ihanet çetesiyle hareket edenler bunun hesabını vermek zorundadır. Tüm ikazlara rağmen örgütün yanında yer alan bunun bedelini ödeyecektir." dedi.

"Biz bu ülkeyi 1 dolara satan, çukur eylemleriyle ihanet edenlere boyun eğmedik eğmeyeceğiz"

Türkiye'nin geleceğini karartmaya çalışanların asla başarılı olamayacağını kaydeden Erdoğan, "Biz bu ülkeyi 1 dolara satan, çukur eylemleriyle ihanet edenlere boyun eğmedik eğmeyeceğiz. Bu alçakların yanında yer alanları affetmeyeceğiz. Bu ülkenin geleceğini karartmaya kalkanlara acımayız. Bizim milletimize sözümüz var ya, gerekirse baş vereceğiz ama asla baş eğmeyeceğiz." dedi.

"MHP'nin yanımızda yer almasını memnuniyetle karşılıyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin böylesine büyük badirelerle boğuştuğu bu dönemde desteğini esirgemeyenlere teşekkür ederek, şunları söyledi:

"Özellikle MHP'nin ülkemiz ve milletimiz için hayati önem taşıyan konularda yanımızda yer almasını takdirle ve memnuniyetle karşılıyorum. Buna karşılık anamuhalefet partisinin tutarsız, temelsiz, fırsatçı, her türlü kavramı ve değeri istismar eden, bunlarla kalmayıp FETÖ'den PKK'ya tüm terör örgütlerinin borazanlığını yapan tavrı karşısında üzüntümü de ifade etmek isterim."

"Diktatörlüğün olduğu bir yerde sen öyle konuşamazsın"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan hakkında, Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesindeki yaptığı konuşmada kullandığı ifadelere ilişkin, "Kalkıp şahsımı faşist ve diktatörlükle tavsif eden bu zihniyeti ben halkıma özellikle havale ediyorum. Eğer bu ülkede şahsım veya bir diktatörlük olsaydı sen kalkıp da ne Tekirdağ'ın meydanında öyle konuşabilirdin... Adamı alıp götürürlerdi. Hiç şakası yok. Diktatörlüğün olduğu bir yerde sen öyle konuşamazsın. Ne senin Genel Başkanın öyle konuşabilir ne de sen öyle konuşabilirdin." ifadelerine yer verdi.

"Ağa babalarınız bile buraya geldi mi?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi'nin yenilenmesi projesine ilişkin, şu ifadelerini kullandı:

"Eskisi zaten harabeydi, depreme dayanıklılığı, şusu busu kalmadı, onu yıkıyoruz. Onun yerine modern bir kültür merkezi yapıyoruz. Hemen o bir tane Mimar Mühendisler Odası mı öyle bir şey var, ona karşı çıkmış. Ne yaparsan yap durduramazsın. Siz buraya da karşı çıktınız, biz yaptık mı burayı, yaptık. Ağa babalarınız bile buraya geldi mi? Geldi. Bak biz burada şimdi bu milletin gerçek evlatlarıyla beraber bu toplantıları yapıyoruz."

'Muhtarlıklarımız bir mühürden ibaret olmayacak"

Erdoğan yeni dönemde muhtarlıkların yetkilerinin daha da artırılacağını belirtti ve şunları söyledi;

Ülkemizde muhtarları görmezden gelerek hiçbir işi hakkıyla yapmak mümkün değildir. Hayatın her alanında muhtarlarımız görmemiz lazım. Yeni yönetim sisteminde muhtarlarımızın çok öneli görevler üstleneceğinden eminim.Mahallelerin teşkili için bir alt ve üst nüfus sınırı yapmalıyız. 50 nüfuslu muhtarlık maliyeti artırır. Nüfus itibariyle sınırı artırarak, kaliteyi de artırmaya imkan tanımalıyız. Muhtarlıklarımız sadece bir mühürden ibaret olmaktan çıkartmalıyız. Onlara daha işlevsel bir noktaya taşımalıyız.Bu anlayışla seçimlere gireceğimizi biliyorum. Türkiye'nin kaybedecek tek bir dakikası tek bir günü yoktur. Son 15 yılda ülkemiz her alanda gelişme kaydetti.Türkiye'yi sevmek demek 81 vilayetimizin tamamını şu yüreğe sığdırmak demektir. Birliğimizi beraberliğimizi korumak için birlikte çalışıyoruz."

TRTHABER

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?