Erdoğan'dan İnce'ye çok sert yanıt!

Zonguldak'ta halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye çok sert tepki gösterdi.

Erdoğan'dan İnce'ye çok sert yanıt!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları;

Sizlerden Zonguldak'ın ilçelerindeki tüm kardeşlerime selamlarımı iletmenizi istiyorum. Sizin coşkunuza ve muhabbetinize yandık. Bizi karşılıksız sevmenize yandık. En zor zamanımızda yanımızda olmanıza yandık. Ülkeyi emanet edeceğimiz gençlerin heyacanına yandık. Sizlerin emeğinizle, alın terinizle yerin metrelerce altında ülkemizi büyütmenize yandık.

24 HAZİRAN'DA GÜÇLÜ MECLİS İÇİN CUMHURBAŞKANLIĞINDA ŞAHSIMI, MECLİSTE AK PARTİ'Yİ DESTEKLEMEYE VAR MIYIZ?

Birilerinin sevdamıza kara çalmasına fırsat bırakmadık. İnşallah yeni dönemde kimsenin aramıza girmesine müsade etmeyeceğiz. Bu meydan bana Zonguldak'ın kararlılığını gösteriyor. Bu meydan bana 24 Haziran'da destan yazmaya hazırlanan Zonguldak'ı istiyor. Zonguldak Türkiye'yi şahlandırıyor muyuz? 24 Haziran'da güçlü meclis için cumhurbaşkanlığında şahsımı, mecliste AK Parti'yi desteklemeye var mıyız?

Zonguldak hep şehitler diyarı olmuştur. Zonguldak'ın Mehmetçikleri sınırlarımız içinde ve dışında eli kanlı canilere göz açtırmıyor. Biz peygamberlikten sonra en yüce makamı şehitlik olarak gören inancın mensuplarıyız.

BAY MUHARREM ZİYARETE ORADAN BAŞLIYOR, VAH ZAVALLI VAH

Biz yola böyle koyulduk, İstiklal Marşı böyle yazıldı. Böyle afedersiniz Edirnede'ki teröristi ziyaret etmek suretiyle milletin karşısına çıkanlardan olmadık. Bay Muharrem ziyarete oradan başlıyor, vah zavallı vah. Biz asla şehitlerimize mahçup olacak bir şey yapmadık.

SEN NE ZAMAN HİTLER OLDUN!

Başarılı operasyonlarla terör örgütünün belini kırdık. Bakınız sadece Afrin operasyonlarında 4497 terörist etkisiz hale getirildi. İsmail Metin komutanımıza ne diyor ? Senin apoletlerini sökeceğim. Benim milletim zaten sana 24 Haziran'da haddini bildirecek. Sen ne zamandan beri Hitler oldun? Türkiye bir hukuk devleti sen önce bunu öğren. Görüyorsunuz değil mi Türkiye'de kimler Cumhurbaşkanı adayı olur ya? Bu zaten kendi genel başkanı ne diyor, girdiğin seçimlere girdin kazanamadın, Bay Kemal de galiba bundan kurtulmak için onu buraya sürdü. Gelin bunlara 24 Haziran'da gereken dersi verelim? Sevgili gençler bunu yapmaya hazır mıyız? Zonguldak bunu yapmaya hazır mıyız?

GEREKİRSE SİNCAR'A GİDECEĞİZ, GEREĞİNİ YAPACAĞIZ

Artık terörün kapımıza girmesini beklemiyoruz, onun kaynağına gidiyoruz. İnlerince gireceğiz demiştim girdik, şimdi onlar kaçıyor biz kovalıyoruz. Afrin'de, Cerablus'da, Kuzey Irak'ta mücadele ediyoruz. Gerekirse Sincar'a gideceğiz, gereğini yapacağız. 34 yıldır bu milletin evlatlarını katletmenin bedelini elebaşları başta olmak üzere tüm teröristlere ödeteceğiz. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak.

PENSİLVANYA'DAKİ ŞARLATAN

O Pensilvanya'da bir şarlatan var ya… Ona tapan mankurtlardan da, milletimize ihanetlerinin hesabını soruyoruz, soracağız. O ne diyorsa CHP de aynı şeyleri söylüyor. Bakıyorsun bir tane bayan var o da aynı şeyleri söylüyor. Al birini vur öbürüne. Teröristlere dünyayı dar etmek için 24 Haziran'da güçlü Meclis diyor muyuz?

BEN ONUN DA PAŞASIYIM

Dikkat edin bir kaç gündür muhalefetin adayı çıkmış paşamıza hakaret ediyor. Kendisi ile Malatya'da bir iftarda oturduk. Benim masama nasıl otururmuş, benim konuşmamı nasıl alkışlarmış? Senin haddine mi ya? Ben aynı zamanda onun da paşasıyım. Ben anayasaya göre onun komutanıyım.

Bunlara 19 gün sonra sandıkta gereken dersi vermeye hazır mıyız? Edirne'de var ya cezaevinde yatan 6-8 Ekim olaylarında 53 Kürt kardeşimi bunlar öldürdü ya. Partinin başındaki zatın PYD'ye terör örgütü demeye dili varmıyor, istesen de istemesen de biz Afrin'e girdik. Teröristleri temizledik. 200 bine yakın oralarının sakini Türkiye'den dönüyor.

TERÖR OPERASYONLARINI CHP'YE RAĞMEN YAPTIK

Tüm başarılı terör operasyonlarımızı anamuhalefete rağmen, CHP'ye rağmen, Bay Kemal'e rağmen, Bay Muharrem'e rağmen yaptık. Afrin'i ana muhalefete rağmen aldık. FETÖ'yü devletimizden ana muhalefete rağmen temizledik, hala temizliyoruz. Bazıları çok fazla diyor yok. Daha var. Daha çok temizlenmesi gereken var. Cerablus'u El-Bab'ı anamuhalefete rağmen DEAŞ'tan kurtardık. Terör örgütlerine vurduğumuz darebeleri bunlara rağmen indirdik. Şehirlerimize dayanan mezhep kışkıtrıcısı terör örgütlerini ana muhalefete rağmen temizledik. Avrupa'da ülkemize nefret saçan ülkelerle mücadelemizi de ana muhalefete rağmen sürdürüyoruz.

Düşünün ana muhalefet mensupları gidip Avrupa'da bizi şikayet ediyor. Onlar tehditlerini yapacak, biz de doğru bildiğimiz yolda aldığımız kararları uygulamaktan hiçbir zaman çekinmedik çekinmeyeceğiz. İşte bunun için yaparsa yine AK Parti yapar diyoruz. İşte bunun için durmak yok yola devam diyoruz.
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5