Erdoğan: Gündemimizde ortak miting yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi'ni ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Destici görüşme sonrası açıklamada bulundu. Erdoğan, "Gündemimizde ortak miting yok. Planlamayla kampanyamızı sürdüreceğiz" dedi.

Erdoğan: Gündemimizde ortak miting yok

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi öncesinde siyasilerin görüşme trafiği devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi'ni ziyaret etti.Gündem 24 Haziran


Erdoğan, AK Parti’nin seçimde birlikte hareket etme kararı aldığı BBP’nin lideri Mustafa Destici ile görüşüyor. Görüşmede, seçim sürecine yönelik değerlendirmelerde bulunulması bekleniyor. Büyük Birlik Partisi, AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'na katılmıştı."Bu görüşmeleri devam ettireceğiz"


Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşme sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:


"Önümüzdeki döneme ilişkin görüştük. Bu süreç içerisinde dayanışmamız çok daha derinli bir kampanyayı nasıl yürütürüz bunların üzerinde durduk. Bu süreç içerisinde ben ve arkadaşlarım bu görüşmeleri devam ettireceğiz. Bu kampanyayı en başarılı şekilde sürdürmenin gayretinde olacağız.


Şuan gündemimizde ortak miting yok ama bir planlama ve program ile kampanyayı sürdüreceğiz.""Cumhur ittifakının tek adayı Erdoğandır"


BBP lideri Destici de, "24 Haziran'da iki seçim birlikte yapılacak. Cumhur ittifakının tek adayı vardır, o da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Milletvekili Genel Seçimlerinde de birlikte hareket edeceğiz. TBMM'de maksimum düzeyde var olacağız. Biz de BBP olarak cumhur ittifakının içinde pragmatik hesapla yer almadık. Ülkemizin içinde bulunduğu şartları dikkate alarak bu kararı verdik. Sadece Türkiye değil Türk ve İslam coğrafyasından da cumhur ittifakı için dua edildiğini biliyorum" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5