Erdoğan: İdlib ve Münbiç'i güvenli hale getirelim

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta halka hitap ediyor. AK Parti iktidarları döneminde Maraş'a yapılan yatırımlara değinen Cumhurbaşkanı, 31 Mart'taki yerel seçimler için vatandaşlardan destek beklediklerini vurguladı. Erdoğan'ın konuşması sırasında telefon geldiği için mitinge kısa bir ara verdi. Erdoğan, Suriye'deki gelişmelere de değindi ve "Çözüm Türkiye'de. Fırat'ın doğusu ve Münbiç'e bizim oluşturacağımız güvenli bölgelere milyonlarca Suriyeli geri dönecek" dedi.

Erdoğan: İdlib ve Münbiç'i güvenli hale getirelim

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta halka hitap etti.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Kahramanmaraş'a bugüne kadar 30 katrilyon yatırım yaptık. Çünkü biz buraya aşığız. Sağlıkta 13'ü hastanede toplam 86 tesisi buraya kazandırdık.

Kahramanmaraş'ı da hızlı trenle buluşturacağız. Aynı şekilde ıslah organize sanayi bölgesi oluşturarak, imar planı öncesi kurulan sanayi tesislerin altyapı sorunlarını çözüyoruz.

Kahramanmaraş'ı dünyayla tanıştıracağız

EXPO 2023 için Kahramanmaraş hazırlanıyor. Uluslararası bu etkinliğe inşallah 6 ay boyunca ev sahipliği yapacağız. Bu organizasyon ile Maraş'ı dünyaya tanıtacağız.

Suriye'deki gelişmeler

  • Suriye'deki durumun çözümü Türkiye'dedir. Ben buradan bir kez daha ilan ediyorum; Türkiye'nin Münbiç ve Fırat'ın doğusunda atacağı adımlar ve orada oluşturacağı güvenli bölge milyonlarca Suriyelinin eve dönmesi anlamına geliyor.

Türkiye olarak bir an önce bu bölgeleri kontrol altına almak ve mültecilerin evine dönmesini sağlamak. Temennimiz bunu müttefiklerle yapmak. Ama eğer buna yanaşmazlarsa biz her şart altında kendi başımıza da yaparız."

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5