Erdoğan: Millet kıraathaneleri kuracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesi Hatay'da yaptığı mitingde millet bahçesinin ardından "Millet Kıraathanesi" açacakları müjdesini verdi.

Erdoğan: Millet kıraathaneleri kuracağız
Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Diğer partiler gibi bu şehri mezheplere siyasi görüşlere göre ayırmadık. Hatay'da her kim varsa ayrım yapmaksızın bağrımıza bastık. Hatay'ın kapısını seçim dönemlerinde çalanlardan olmadım. Başbakanlığımda da geldim, Cumhurbaşkanlığımda da geldim. Zeytin Dalı operasyonu sebebiyle de 2 kez Hatay'a geldim. 16 yıl önceki Hatay'la bugünkü Hatay mukayese edilir mi?

Hatay'a 16 yılda 27.5 katrilyonluk yatırım yaptık. 7 bin 215 yeni derslik kazandırdık. Biz laf üretmiyoruz, icraat üretiyoruz. Biz icraat kadrosuyuz. Hatay'a bu yakışırdı. Hatay'a 25 bin seyircili bir stadyum kazandırıyoruz. Ülkemizin farklı şehirlerine yaptığımız gibi Hatay'a da bir millet bahçesi yapacağız. Çocuklarınızı alıp gideceksiniz millet bahçesine orada yuvarlanacaksınız.

Yeni bir projem var, Bay Muharrem çalmayacaksın ama. Millet kıraathaneleri kuracağız. Şimdi bunu tabii Bay İnce yanlış anlayabilir. Millet kıraathanesi deyince, iskambil oyunlarının oynandığı yer anlayabilir. Bay Muharrem, öyle değil, burası tamamen kitaplarla dayalı döşeli kütüphane ve içeride keki, çayı, kahvesi olacak ve burada gençlerimiz, yaşlılarımız gelecek ve kitabını alıp okuyacak."
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5