banner30

banner29

Erdoğan: Sanal Mahkemeler Asla Benim Ülkemi Mahkum Edemez

ABD'deki 'ambargo' davasına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sanal oluşturulan mahkemeler, FETÖ temsilcileriyle kurulan mahkemeler benim ülkemi asla mahkum edemez" dedi.

Siyaset 02.12.2017, 19:23 02.12.2017, 19:23
Erdoğan: Sanal Mahkemeler Asla Benim Ülkemi Mahkum EdemezCumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Kars 6. Olağan İl Kongresi'nde konuştu.

Gündeminde ABD'deki 'ambargo' davası olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kimisi Hans'ın kulu kölesi, kimi George'un kulu kölesi, kimisi sahte kurulan mahkemelerde güya benim ülkemi yargılamaya kalkıyor. Boşuna uğraşmayın bizim abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun. O sanal oluşturulan mahkemeler, o FETÖ denilen alçağın uydurma temsilcileriyle kurulan mahkemeler asla benim ülkemi mahkum edemez." dedi.

'Ortada yurtdışına giden tek kuruş para yok'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun asılsız iddialarıyla ilgili, "Ortada tam bir komedi var. Artık kendisinin zırvalarına alıştık. Benim çocuklarım yurtdışında hiçbir yere para göndermediler ve yurtdışı bankalarda kimsenin parası yok. Öne sürdüğün iddiaların belgesi varmı açıkla gereğini yapayım yoksa özür dile dedim. Meydan okudum. Haysiyeti, şerefi olan birisinin bu sözler karşısında iki yoldan birisini seçmesi gerekir. Sonra çıktı kağıtlar güya iddialarını belgelendirdi. Yurtiçindeki bir bankadan yine yurtiçindeki diğer bankaya yapılan bir havale var. Ortada yurtdışına giden tek kuruş para yok." ifadelerini kullandı.

'Birileri bu Zat'ı fena halde tongaya düşürmüş'

"Kılıçdaroğlu'nun söylediği bu beş arkadaştan birisi güya benim özel kalem müdürümmüş. O isim bir iş adamı. Özel kalem müdürüm değil." diye konuşan Erdoğan, "Dün belge dedikleri kağıtları görünce anladık ki birileri bu Zat'ı fena halde tongaya düşürmüş. Ayağı kaydırma oyununa Kemal'in kendisini kurban edecekler. SSK'yı batıran kişi sensin. O kadar zavallısınki 1 yaşındaki torununu sigortalı yapan, 15 yaşındaki oğlunu SSK'lı yapan sensin." açıklamasında bulundu.

'Siyasi hayatımın en seviyesiz saldırılarını bu dönemde yaşadım'

"Nerede gönderilen paralar nerede bunların belgeleri? CHP'den çekilde karşımızda doğru düzgün bir anamuhalefet bulalım. Belge diye gösterdiği kağıtları yurtdışına para gönderildiğini ispatlıyor mu? Hayır. Siyasi hayatımın en seviyesiz saldırılarını bu dönemde yaşadım." diyen Erdoğan şunları aktardı:

"Şeytan taşlamaktan tavafa fırsat kalmıyor. Kendisinin surat derisi biraz kalın olduğu için onca yalanı yüzüne vurmamıza rağmen hala yerinde. Daha öncede iftiralar attı yüzüne tükürüldüğüyle kaldı. Şimdi de Suriyelileri kafaya takmış, senin zaten Suriyelilerle ne işin var? Senin o mültecilerle ilgili en ufak bir derdin var mı? Sen ne anlarsın?"

'Davadan kazanılanlarla hanımlara konaklama yurdu yapılacak'

Kılıçdaroğlu'na 3 milyonluk tazminat davası açtıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı, bu davalardan kazanılanlarla hanımlar için konaklama yurdu ve evi yapılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu defa yakayı kolay kurtaramayacak. Bu yalanın bir bedeli var. Türkiye terör örgütlerinden ekonomik tetikçilerinden iç ve dış kumpascılarından aynı anda mücadele eden bir ülke. Anamuhalefetin terör örgütlerinin kuklasına dönüşmesi çok talihsizdir." ifadelerini kullandı.


TRT HABERYorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?