İçişleri Bakanı Soylu: Yeni darbe planları var ama güçleri yok

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ülke içinde tehdit oluşturabilecek FETÖ hücrelerinin olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Soylu: Yeni darbe planları var ama güçleri yok
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CNN TÜRK'te katıldığı canlı yayında FETÖ uyarısı yaptı.

Bakan Soylu, "Yeni bir darbe, yeni suikast planları var. Ama buna güçleri yok. Özellikle Balkanlar'da çok güçlüler." dedi.

"Darbe de dahil bunları kendi içlerinde değerlendiriyorlar"

Süleyman Soylu, dışarda da lojistik ayağını çözmeye çalıştıklarından açıkladı.

"Avrupa'nın bir kısmında bunları içselleştirmiş durumda. Darbe de dahil bütün bunları kendi içlerinde değerlendiriyorlar. Her hafta terör örgütü lideri subminal mesajlarla kendi örgütünü ayakta tutmak için mesajlar veriyor. Ülke içinde tehdit oluşturabilecek FETÖ hücreleri var."

"OHAL olmadan yoluna devam eder"

"Seçimden sonra Türkiye oturur konuşur OHAL olmadan yoluna devam eder" diyen Bakan Soylu şöyle devam etti:

Soylu, "FETÖ ve terör örgütlerinin şöyle bir özelliği var. Çok konuşuyorlar az eylem yapıyorlar. Gerek PKK gerek FETÖ'nün engellenen çok eylemi var. FETÖ ile mücadelemizi bir 15 Temmuz'da yakaladıklarımız var. İki Bylock üzerinden yakalananlar var. Üç ankesörlü telefonlar var. Yakaladıklarımız arasında itiraflar var. Bunların kendi aralarında planlarını öğreniyoruz."

"Facebook ve Twitter üzerinden manipülasyon yapıyorlar"

"Bunlar hala Türkiye'yi ele geçirebileceklerini sanıyorlar" dedi ve Soylu sosyal medyada yapılan algı operasyonlarından bahsetti.

"En tehlikelileri kripto olanlar. Biz asil milletiz ama saf bir milletiz. FETÖ Gezi olaylarında var. Türkiye'deki tüm olaysız olaylarda parmağı var. Sosyal medya üzerinden destek arıyorlar. Bunların Facebook ve Twitter üzerinde etkileri var. Manüpülasyon yapıyorlar. Bunlar Türkiye'yi belli bir ısıda tutabilmek için dönem dönem yükseltmek dönem dönem eksiltmek için bunları kullandılar. FETÖ'nün otobanı bizi çok kuşatan bir otaban. Mesela PKK terör örgütü bize karşı bir hat kurmaz. Tamamen Kürt vatandaşlarımıza yönelik bir dil kullanır. Terörle mücadeleye giriyoruz. Tamamen asılsız şehit ve yaralı haberleri yapıyorlar."

"İstediğimiz zaman Kandil'i ele geçirebiliriz"

Bakan Süleyman Soylu, Kandil'e olası operasyonla ilgili de konuştu.

"Kandil bizim için eskiden hem uzaktı hem zordu. Türkiye bunu çözemez diye bir mantık ortaya konulmuştu. İstediğimiz zaman ve istediğimiz an itibarıyla Kandil'i ele geçirebiliriz. Türkiye çok yakın bir zaman dilimi içerisinde bizim kahramanlarımızı görecek. Şu anda Türkiye'nin gücü bu noktadadır."

"Uber'e müsaade etmemiz mümkün değil"

Bakan Soylu, son dönemde tartışma konusu olan Uber'e de değindi.

"Uber yetkisiz taşımacılıktır, halk dilinde bunun adı korsandır, bir başka belgeyle taksi taşımacılığı yapmaktadırlar. Bizim buna müsaade etmemiz mümkün değildir."
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5