Ilgın'da 15 temmuz ruhu!

Ilgın’da ’15 Temmuz Ruhu’ konulu konferans düzenlendi! Şevki Yılmaz, Fethullahcı Terör Örgütü (FETÖ)’nün 15 Temmuz darbe girişimini ve halkın direnişini konu alan “15 Temmuz Ruhu” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Ilgın'da 15 temmuz ruhu!
Program Mehter Gösterisi ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının konferansın açılış konuşmasını Belediye Başkanı Mehmet Karahan gerçekleştirdi.
Karahan konuşmasında şunları kaydetti; “Bizler karanlık geceyi, ölüme meydan okuyarak aydınlatan şehit ve gazilerimize şükran borçluyuz. Allah’ım hepsinden razı olsun. Milletimizin dini ve milli duygularını sömürerek, Ülkemize kök salan FETÖ, o gece ne kadar acımasız, hedef tanımayan bir terör örgütü olduğunu gösterdi. Devletimizin tüm kurumlarına sızan bu caniler ruhlarını 1 dolara satmış ve 15 Temmuz gecesi harekete geçerek vatanımızı işgal etmek istemişlerdir. Ama Allah’ın takdiri başkaydı. Türk Milleti o gece ölüme meydan okuyarak, tankları, tüfekleri durdurarak tüm dünyaya vatan kavramını bir kez daha gösterdi. Bu vatan bizim ve ebediyen bizim olacaktır mesajını verdi. Tüm şehitlerimizin ruhları şâd olsun.”

Akabinde kürseye çıkan ve konuşmasına dua ile başlayan Şevki Yılmaz, 15 Temmuz gerçeklerini tarihi geçmişi ile anlattı. Yılmaz konuşmasında şunlara değindi: “15 Temmuz sanmayın ki sadece bu fetö hainlerine ait. Din düşmanları bir oldular ve İslam’a savaş açtılar. Bu bugün de böyle dün de böyleydi ve yarın da böyle olacak. Bitmeyecek, uğraşacaklar ama başaramayacaklar. 1071’de Fethin müjdesi ile Anadolunun kapılarını aralayan Alpaslan’la da uğraştılar. Sultan Alaeddin ile de, Ertuğrul Gazi ile de, Fatih sultan Mehmet ile de uğraştılar. Adnan Menderes boşuna idam edilmedi, Necmettin Erbakan Hocamız boşuna zulüm görmedi ve şimdi Cumhurbaşkanımızla boşuna uğraşmıyorlar. Hepsi İslam için. Allah bizleri her daim muvaffak eylesin ve İslam sancağı altında yaşamayı nasip eylesin.”

Gecenin sonunda Yılmaz’a Belediye Başkanı Mehmet Karahan Hilal ve Yıldız işlemeli tablo takdim etti.

Konferansa; Belediye Başkanı Mehmet Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılınç, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe Teşkilatı Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5