İşte Fatih'in yeni belediye başkanı

Mustafa Demir'in etmesinin ardından Fatih Belediye Meclis üyeleri, yeni başkanı Hasan Suver olarak belirledi.

İşte Fatih'in yeni belediye başkanı
Mustafa Demir'in milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinin ardından Fatih Belediye Meclis üyeleri, yeni başkanı seçmek için Meclis Salonu'nda olağanüstü toplandı. CHP'nin aday göstermediği ve meclis üyelerinin katılmadığı toplantıda, AK Partili üyeler Belediye Meclisi Birinci Başkan Vekili Hasan Suver'i aday gösterdi. Seçimin ilk iki turunda 25 meclis üyesinin oyunu alan Suver, üye tam sayısının üçte iki çoğunluğunu bulamadığı için üçüncü tura gidildi. Suver, 25 oy alarak Fatih Belediye Başkanlığına seçildi.
ak
Seçim sonucunun açıklanmasından sonra konuşan Suver, "Bundan sonra önümüzde zamanın kısa, işin çok ve yükün ağır olduğu bir süreç var" dedi. Suver, kısa sürede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedef gösterdiği yüzde 60 oy seviyesine ulaşacaklarını söyledi.HASAN SUVER KİMDİR?
Sürmene'de 1961 yılında doğan Hasan Suver, ilk ve ortaokulu Trabzon'da, liseyi Samsun'da okudu. Suver, Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi.

Evli ve üç kız çocuğu babası olan Hasan Suver, Fatih'te 1979 yılından beri siyaset yapıyor. AKP Fatih İlçe Teşkilatı ikinci kurucu üyesi olan Suver, 2004'teki yerel seçimlerde Fatih Belediyesi meclis üyesi seçildi.

Aynı tarihten itibaren 3 dönemdir belediye meclis üyesi olarak görev yapan Suver, Belediye Başkan Yardımcılığı ile Belediye Meclis Başkanlığı ve Fatih Belediyesi Başkan Vekilliği görevlerini üstlendi.
Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2018, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5