İYİ Parti karıştı! Akşener'i böyle uyardılar...

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen resepsiyona katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e, partililerin tepki gösterdiği ifade edildi.

İYİ Parti karıştı! Akşener'i böyle uyardılar...
Meral Akşener'in "Geçmişimizde saray yancılığı hiç yok" ifadesini anımsatan partililer, resepsiyon görüntülerini eleştirdi.Parti kulislerinde ise Akşener'in bu hamlesi, partiye yönelik oluşturulan tartışmalara karşı 'meşrulaşma adımı' olarak yorumlandı.

Resepsiyona Akşener ve ekibinin tam kadro katılacağının duyurulmasına karşın üst düzey parti yönetimindeki 'davetli fireleri', tepkinin daha da büyüyeceği değerlendirmesine neden oldu.

Parti içerisindeki tepkilere karşılık İyi Parti yönetiminin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gidişi, Başkanlık Divanı kararı olarak savunduğu öğrenildi.

'ELEŞTİRİLERİMİZİN ARKASINDAYIZ'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Buğra Kavuncu, "Biz bu kutuplaştırıcı atmosfere milli bayramların da ortak edilmesine karşıyız. Arkadaşlarımız da aldığımız bir kararın ardından dünkü etkinliklere katıldılar. Bizim Saray ve iktidara yönelik eleştirilerimizin dün de bugün de arkasındayız. Bunun altında başka bir şey aramak doğru değil" dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2018, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5