banner30

banner29

Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'a 'Kontrollü Darbe' Diyor!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili skandal açıklamalarda bulundu. 250 şehidimize rağmen, TBMM'nin bombalanmasına rağmen, tüm görüntülere rağmen ve Whatsapp yazışmalarına rağmen, 15 Temmuz için 'kontrollü darbe' demesi Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'cü darbecilerle birlikte hareket ettiğini ortaya koydu.

Siyaset 03.04.2017, 15:54 03.04.2017, 15:54
Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'a 'Kontrollü Darbe' Diyor!
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da televizyonların yayın yönetmenleri ve haber müdürleriyle buluştu.

Beşiktaş'taki bir otelde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya, Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, İstanbul milletvekilleri Erdoğan Toprak ve Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da katıldı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türk milletine hakaret eden ve tehdit eden CHP'li vekil Hüsnü Bozkurt'un sözlerine tepki gösterdi.

CHP'Lİ HÜSNÜ BOZKURT'UN SÖZLERİNE TEPKİ

Kılıçdaroğlu, CHP'li vekil Hüsnü Bozkurt'un sözlerinin "kabul edilemez" olduğunu söyledi. Herkesin üslubuna dikkat etmesi gerektiğini ve çıkan sonuca saygı göstermesi gerektiğini söyledi.

"KONTROLLÜ DARBE" YALANI

250 şehitin verildiği 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili soruya Kemal Kılıçdaroğlu'nun verdiği yanıt ise şoke etti. Kılıçdaroğlu'nun, 15 Temmuz'un kontrollü bir darbe olduğunu, hükümetin darbeyi bildiğini ve yönettiği yalanını ortaya atması CHP liderinin FETÖ ile aynı çizgiye geldiğinin en açık kanıtı oldu.

"LİSTE VAR MI?" SORUSUNA CEVAP VEREMEDİ

"Sizde bir liste var mı" sorusuna ise Kılıçdaroğlu, "Bu konuda herhangi bir yorum yapmak istemiyorum" yanıtını verdi.

"Siz bu listeleri saklıyorsanız insanın aklına 15 Temmuz'un kontrollü bir darbe olduğu akla geliyor" diyen Kılıçdaroğlu, "9.30'da darbe mi olur diye sordum ben kendilerine. Onlar da önceden deşifre oldular ifadelerini kullandılar. Demek ki bu onların önceden bu darbeden haberleri olduğu anlamına geliyor. Ayrıca FETÖ'cülerin ifadeleri de kontrollü darbe olduğu kanısını güçlendiriyor" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Hangi ifadeler bu kanınızı güçlendirdi?" sorusuna "Onla ilgili özel bir dosya hazırladım. Daha sonra bu özel dosları aaktarabileceğim bir toplantı yapabilirim. Bugünün konusu bu değil. Biz ayrıntılı olarak referandum konuşalım" yanıtını verdi.

ADİL ÖKSÜZ

Biz Adil Öksüz adını dile getirmeden önce kimse bu ismi dile getirmedi" diyen Kılıçdaroğlu, "Adil Öksüz'ün kullandığı GPS cihazı hangi devlet kurumu tarafından ithal edilmiştir bu açıklanmalı."

"EVET ÇIKMASI BAŞARISIZLIK DEĞİL"

CHP lideri, referandumda destekledikleri "hayır" sonucunun gelmemesi halinde bunu bir başarısızlık olarak görmeyeceğini söyledi.

"Evet çıkması başarısızlık değil. Parti kurumları oturulur konuşulur karar verilir bunun bir başarısızlık olarak adlandırılması durumunda ne yapılması gerekiyorsa ona göre işlem yapılır."

STAR
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?