banner30

banner29

Meral Akşener: Milletimizin Sorunları Aşacak Gücü Var

Meral Akşener'in yeni partisi "İyi Parti" resmen kuruldu. Kurucu Genel Başkan Akşener ilk konuşmasında, bazı partililerin ismini saydı ve "Benim illa cumhurbaşkanı olmamı istiyorlar." dedi.

Siyaset 25.10.2017, 13:31 25.10.2017, 13:31
Meral Akşener: Milletimizin Sorunları Aşacak Gücü Var

Yeni partinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığının ilgili birimine teslim eden Meral Akşener, yaklaşık 20 dakika içeride kaldı. Akşener, daha sonra açıklama yapmadan binadan ayrıldı. Kurucu genel başkanı olduğu "İyi Parti"nin kuruluş toplantısında konuşan Akşener, bazı partililerin ismini saydı ve "Benim illa cumhurbaşkanı olmamı istiyorlar" dedi.


AKŞENER PARTİSİNİN İSMİNİ 'İYİ PARTİ' OLARAK AÇIKLADI


MHP'den ihraç edilen Meral Akşener, yol arkadaşları ile birlikte kurduğu parti için Nazım Hikmet Kültür Merkezinde program düzenlendi. Meral Akşener ilk konuşmasında, partisinin ismini 'İyi Parti olarak açıkladı.


BİNLERCE İNSAN KATILDI, ÇOK SAYIDA KİŞİ AYAKTA KALDI


Program öncesi polis ekipleri kültür merkezinin çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Programa Türkiye'nin çeşitli noktalarından çok sayıda vatandaş katıldı. Meral Akşener ile birlikte binlerce insanın katıldığı programda, salonda çok sayıda kişi ayakta kaldı. Program 200 kurucular kurulunun tanıtımı ile başladı.
İşte açıklamasından öne çıkanlar:


"BENİM İLLA CUMHURBAŞKANI OLMAMI İSTİYORLAR"


Siyasal iklimin değişmesi dışında sağlıklı yol kalmamıştır. O çıkar yol biziz, o çıkar yol sizsiniz. O çıkar yol 80 milyon Türk milletidir. (Sloganlar üzerine) Başbakan değil Cumhurbaşkanı... Benim illa Cumhurbaşkanıolmamı istiyorlar. Sonuç itibariyle şimdi yeni şeyler söyleme zamanıdır.
"MİLLETİMİZİN SORUNLARI AŞACAK GÜCÜ VAR"


Büyük sorunlarımız var ama bu sorunları aşacak gücümüz de var. Milletimizin siyasi bunalımları aşma gücü var. Milletimiz demokratik siyasetten sapmadan Türkiye'nin önünü açmaya karar vermiştir. Milletimiz ileri bakmaya azimlidir. Milletimiz yeni bir iktidarla güçlü bir Türkiye yoluna devam etme niyetini açıkça beyan etmektedir. Millet adın üstlendiğimiz bu görevi ilan etmek içn toplandık. Umutlarımız var, hayallerimiz var. Zengin bir Türkiye istiyoruz, gücümüz var.


"ALLAH VATANA MİLLETE HAYIRLI ETSİN"


Adil bir Türkiye istiyoruz, gücümüz var. Özgür bir toplum istiyoruz, gücümüz var. Mutlu bir Türkiye istiyoruz, hakkımız var. Yeni bir siyasal hareketle, iyi bir siyasal hareketle Türkiye kucaklaşmasını başlatıyoruz. Güzel bir Türkiye istiyoruz, hakkımız var. Allah vatana millete insanlığa hayırlı etsin."


HABERLER.COM
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?