MHP Lideri Bahçeli: Milli geleceğin rotasını çizen Cumhur İttifakı'dır

MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Milli geleceğin rotasını çizen Cumhur İttifakı’dır. Gelecek özlemlerini gerçekleştirerek yönetim yapısı da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir” dedi.

MHP Lideri Bahçeli: Milli geleceğin rotasını çizen Cumhur İttifakı'dır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Bahçeli mesajında, “Çanakkale’den Yemen’e, Kanije’den Plevne’ye, yazılmamış destanlardan yaşanmış nice zaferlere kalemiyle dokunan; duyuş, duruş ve şuur ölçüleriyle roman satırlarına döken tarihçi, yazar ve fikir insanı Mehmet Niyazi Özdemir’in vefatından üzüntü duydum” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, “Eserleriyle, mütevazı hayatıyla öne çıkan merhum Özdemir’e Allah’tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, sevenlerine, Türk fikir hayatının mümtaz camiasına sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.

“Tarih ilhamımız, ecdat kaynağımız, Türklük varlığımız, Türk milleti yegâne gücümüz, dahası vazgeçilmezimizdir” diyen Bahçeli, “Hayalini kurduğumuz, haysiyetle savunduğumuz ne varsa hedefimizdir. Ve de mutlaka ulaşılacaktır” ifadelerini kullandı.

“Milli geleceğin rotasını çizen Cumhur İttifakı’dır”

MHP Lideri şöyle devam etti:

“Büyük ülkülere tutunmak ancak kendini aşmayı bilen, fedakârlığın ruhunda erimiş yüksek vasıflı millet evlatları eliyle sağlanacaktır. Millet birdir, o da Türk milletidir. Türkiye’yi durdurmaya hiçbir odağın, hiçbir karanlık mahfilin nefesi yetmeyecektir.”

Milli geleceğin rotasını Cumhur İttifakı’nın çizdiğini ifade eden Bahçeli, “Gelecek özlemlerini gerçekleştirerek hayat gerçeği yapacak; huzur, refah, istikrar ve istikbal arayışlarına mihmandarlık ve rehberlik edecek yönetim yapısı da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir” dedi.

TRT HABER


Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5