banner29

Recep Tayyip Erdoğan: Coğrafyamızda Ekilmeye Çalışan Fitne tohumları Asla Boy Vermeyecektir

Konya'da Şeb-i Arus programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Coğrafyamızda ekilmeye çalışan fitne tohumları asla boy vermeyecektir." dedi.

Siyaset 17.12.2017, 22:57 17.12.2017, 22:57
Recep Tayyip Erdoğan: Coğrafyamızda Ekilmeye Çalışan Fitne tohumları Asla Boy VermeyecektirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da Hz. Mevlana'nın 744. Vuslat Yıl Dönümü Şeb-i Arus programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

- Bu gece vesilesiyle dinimiz, vatanımız, bayrağımız ve bağımsızlığımız için bir gül gibi toprağa düşen şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Allah'a ulaşacak birçok yol var. Ben aşkı seçtim buyuran Hz. Mevlana'nın yaktığı aşk ateşi halen yüreklerimizde yanmaya devam ediyor. Hz Mevlana'yı anlamak nasip ile olur. Ruhunu ve gönlünü Mevlana'ya açmayan onun hikayelerinden de nasiplenemez.

"Mesnevi bize göre uçsuz bucaksız bir deryadır" 

- Mesnevi bize göre uçsuz bucaksız bir deryadır. Mesnevi'nin her bir kıssası bizim için derstir. Mevlana gözlerimizi açar, ruhumuzu ferahlatır. Aşk ve şevkle yapılmayan her iş bir yaprağın üzerindeki toz mesabesindedir. Atalarımızın geride kalıcı eserler bırakmalarının en önemli sebebi aşk ve sevgidir. Mimar Sinan, Hoca Ahmet Yasevi, Yunus Emre'nin her bir sözü de aşk ateşinde pişirilmiştir. Onlar aşkı kişinin sevdiğinde yok olması anlayışıyla devam ettiler.

"Asla mücadeleden vazgeçmeyeceğiz"

- Bugün bölgemizde birileri kanla hedeflerini şiddetle gerçekleştirmeye çalışıyor olabilir. Birileri bazıları sabah namazına giden imamı, kundaktaki yavruları katlederek güç devşir edeceklerini düşünebilir. Kimi güçler de Müslümanların hassasiyetlerini yok sayarak çiğneyerek sabrımızı sınıyorda olabilir. Asla mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Zalimin yaptıkları yanına hiçbir zaman kalmaz. Katliamların, zulümlerin hesabı sorulur, sorulacaktır.

- Sabreden, birbirine kenetlenen bir milleti ne içerden ne dışardan kimse yıkamaz. Coğrafyamızda ekilmeye çalışan fitne tohumları asla boy vermeyecektir. Herkesten tüm Mevlana dostlarından aşkla muhabbetle şevkle vatanımıza sahip çıkmasını rica ediyorum.

TRT HABERYorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?