Selvi: Erdoğan yeni kabinede iş adamlarına yer verecek

24 Haziran seçimlerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yine zaferle çıktı. Şimdi gözler yeni kurulacak kabinede. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşesinde Erdoğan'ın şaşırtıcı bir kabine kuracağını ve önemli iş adamlarının da bu kabinede yer alacağını yazdı. Selvi Selvi, "Ama siz siz olun bakan-toto oynamayın. Çünkü Erdoğan'ın bu kez çok şaşırtıcı bir kabine yapması bekleniyor" dedi.

Selvi: Erdoğan yeni kabinede iş adamlarına yer verecek
24 Haziran seçimlerinin ardından AK Parti'nin Meclis'te çoğunluk sağlayamaması nedeniyle nasıl hareket edileceğinin kestirilemediğini belirten Selvi, milletvekili olmak için istifa etmeyen bakanların kabinede yer almasının beklendiğini yazdı.
Selvi, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şaşırtıcı bir kabine kuracağı söyleniyor. Bazı bakanların ilk kez kamuoyunun önüne çıkacağı söyleniyor. O nedenle sürprizleri olan ama siyasi değil, daha çok teknokrat yönü ağır basan bir kabine olması bekleniyor. Bazı önemli bürokratların ve işadamlarının ismi konuşuluyor. Ama siz siz olun bakan-toto oynamayın. Çünkü Erdoğan'ın bu kez çok şaşırtıcı bir kabine yapması bekleniyor" ifadelerini kullandı.

'ERDOĞAN, AK PARTİ'Yİ TAM TEŞEKKÜLLÜ BİR CHECK-UP'A SOKACAK'

Selvi, 'Bakanlık kulisleri ve yeni kabinenin yapısı' başlığıyla yayımlanan yazısında sözlerine şöyle devam etti:
"Erdoğan hem yeni kabineyi hazırlıyor, hem de seçimlerde oy kaybeden partisi üzerinde çalışıyor. Kamuoyu araştırma kuruluşlarına seçimlerdeki düşüşün röntgenini çeken çalışma yaptıracak. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan sadece röntgen sonuçlarıyla yetinmeyip, AK Parti'yi tam teşekküllü bir check-up'a sokacak gibi gözüküyor."
Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5