banner29

Sırada Hakan Fidan mı Var..?

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in emekli olmasından sonra bazı çevreler gözlerini Hakan Fidan'a çevirdi.

Siyaset 03.08.2017, 11:22 03.08.2017, 11:22
Sırada Hakan Fidan mı Var..?
Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in görevinden ayrılması ile sonuçlanan süreç öncesi İhlas Grubu'na bağlı gazete ve televizyonlarda Görmez'e yönelik saldırılar dikkat çekmişti.


Mehmet Görmez, FETÖ ile ilişkilendirilmek istenmiş ve eski Diyanet İşleri Başkanı'na akla hayale gelmeyecek iftiralar atılmıştı.


Bu saldırılarda, İhlas Grubu'na transfer edilen "Pelikan" kadrosu da aktif rol almıştı.


Ve yaşanan süreç eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in emekliye ayrılması ile sonuçlandı.


- "İHLASSIZ PELİKANLAR"IN YENİ HEDEFİ


Mehmet Görmez'i tasfiye etme operasyonunun başarı ile sonuçlanması üzerine "İhlaslı Pelikanlar" yeni hedefleri belirledi.


Bir süredir bu gruba yakın gazeteciler, firari FETÖ'cüler ile eşgüdüm halinde Hakan Fidan'ı hedef alan yazılar kaleme almaya başladı.


Son olarak, Mehmet Görmez'i manşetinden "FETÖ'ye destek verdiği" ithamı ile suçlayan Türkiye gazetesinin tetikçi yazarı Fuat Uğur, MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkında tartışma yaratan bir yazı kaleme aldı.


- HAKAN FİDAN'I SUÇLARKEN BİR YANDAN DA ÖVMEYİ İHMAL ETMEDİ!


Fuat Uğur, "Hakan Fidan’ın vermesi gereken karar ve spekülasyonun kaynağı" başlıklı yazısında MİT Müsteşarı'nı 15 Temmuz darbe gecesi için "özeleştiri" yapmaya çağırdı.


Türkiye yazarı Uğur yazısında şu ifadeleri kullandı;


"Sayın Fidan 7 Şubat 2012’de FETÖ, MİT darbesi planlayıp kendisini ifade vermeye çağırdığında, o sırada ameliyat olmak üzere hastaneye giden ve çoğunlukla telefonlara bakmayan Tayyip Erdoğan’ı bulmayı başarmıştı. Erdoğan o vakit kendisine “Sakın ifade vermeye gitme” demişti. Sadrettin Sarıkaya adlı FETÖ’cü savcı, MİT müsteşarı ile birlikte üç MİT yöneticisi hakkında gözaltı kararı çıkarmaya kalkışınca da Erdoğan 10 Şubat’ta o tarihî konuşmasını yapmış “Gücünüz yetiyorsa gelin beni alın” demişti.


Demem o ki Cumhurbaşkanı MİT Müsteşarı için ulaşılmayacak kişi değil. Hele böylesine kritik bir günde, vahamet diz boyuyken."


Bu ifadeler ile, Hakan Fidan'ın o gece istese Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaşabileceğini, kendisi ile ilgili bir durum olduğunda bunu başardığını ima eden Uğur, kendisine yönelik olası tepkiler konusunda önlem almayı ihmal etmedi.Hakan Fidan'a bu sert suçlamaları yönelttikten sonra birden bire Fidan'ı övmeye başlayan ve MİT Müsteşarı'nın "FETÖ ile mücadelede başarılı" olduğunu vurgulayan Fuat Uğur, adeta can simidine tutunur gibi şu ifadeleri kullandı;


"Öncelikle şunu bilelim. Hakan Fidan ByLock organizasyonunu ortaya çıkararak FETÖ’ye çok ağır darbe indirmiştir. Bu büyük bir başarıdır. FETÖ’yü MİT’in içine sokmamak için büyük mücadele veren, MİT’in millîleştirilmesinde payı olan odur. FETÖ tarafından başından itibaren hedef tahtasına konduğu da bir başka gerçektir.


Öte yandan ByLock operasyonuyla 2016 yılı YAŞ’ında (Darbe girişimi olmasaydı şayet) ordudan tasfiye edilecek üst düzey FETÖ’cü 500-600 general ve subayın tespit edilmesinde Hakan Fidan’ın yönetiminin katkısı az değildir.


Hâl böyleyken artıları ve eksileri teraziye vurduğunda FETÖ ile mücadelede başarılı bir müsteşarın 15 Temmuz darbe girişiminin yapıldığı günkü tavrını insan neye yoracağını bilemiyor doğrusu.


Gelişmelere hâkim olabileceğine yönelik inancı mı, yoksa basiretinin bağlanması mı?


Adını koyamıyorum."


SUPER HABER
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?