Süleyman Soylu: Türkiye'yi Bir Tezgahla Karşı Karşıya Getirmeye Çalışıyorlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gülmen ve Özakça adına daha önce DHKP-C'ye mensup olmak suçlamasıyla açılmış çok sayıda dava bulunduğunu hatırlattı.

Süleyman Soylu: Türkiye'yi Bir Tezgahla Karşı Karşıya Getirmeye Çalışıyorlar
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tendürek Dağı'nda son 30 yılın en önemli operasyonlarından birinin gerçekleştirildiğini ve 29 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Süleyman Soylu, İstanbul'da Adile Mermerci Polis Okulu mezuniyet töreninde şunları kaydetti;

"Tendürek Dağı’nda uzun yıllardan beri, hem oradaki Ağrı'ya, Van'a, Çaldıran'a, Doğu Beyazıt'a baskı kurmak suretiyle etkisi altına almaya çalışan teröristlerin büyük bir kısmı dün akşam ve bu sabah kahraman güvenlik güçlerimiz sayesinde bir taraftan polisimizin insansız hava aracı, bir taraftan jandarmamız diğer taraftan korucularımı, jandarmamız, polisimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kobra helikopterleri, F-16'ları, 29 terörist etkisiz hale getirilmiş, Tendürek'te son 30 yılın en önemli terör operasyonlarından bir tanesi de sona ermiştir."

Soylu, Kanun Hükmünde Kararname ile görevlerinden alınan ve açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça'nın tutuklanmasını değerlendirdi.

Bakan Soylu, Gülmen ve Özakça adına daha önce DHKP-C'ye mensup olmak suçlamasıyla açılmış çok sayıda dava bulunduğunu hatırlattı ve sözlerini şöyle sürdürdü;

"Her biri terör örgütüne mensup olmak suretiyle gerçekleştirilen ve hukukun işlediği bu ülkede bir terör örgütü olan DHKP-C'ye mensup olmak suretiyle açılmış olan ve yürütülen davalar. Yine Semih Özakça, bu kim bu da sözde bir öğretmen. Allah'ınızı severseniz hangi biriniz evladınızı böyle bir öğretmene teslim edersiniz? Bu oyunun bu tezgahın sadece Türkiye'nin Ankara'sında mı oynandığını zannediyorsunuz? Batı cephesinde değişen hiçbir şey yok. Türkiye'nin zenginleşmesini ve huzurunu engellemeye çalışanlar, aynı senaryolarına Türkiye'nin dışında da devam ediyorlar. Türkiye'de sözde açlık grevi ama işin ucu Fransa'da Paris'e dayanıyor, burası Yunanistan, Türkiye'yi bir tezgahla karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar."

TRTHABER
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2017, 20:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5