banner5

banner29

Suriye saldırısının ardından İsrail'de 'acil' toplantı

Dün gece Suriye'nin Hama ve Halep'teki İran askerlerinin de kullandığı üslerin vurulduğu, bu üsleri İsrail'in vurduğu iddia edilmişti. Bu iddia İran tarafından yalanlanırken Tel Aviv cephesinde hareketlenme görüşlü.

Siyaset 30.04.2018, 14:32 30.04.2018, 14:32
Suriye saldırısının ardından İsrail'de 'acil' toplantı
İsrail basınında yer alan haberlere göre, Güvenlik Kabinesi "kuzey sınırındaki" son gelişmeleri değerlendirmek üzere bugün öğleden sonra acil olarak toplanacak.

İsrail Savunma Bakanlığı'nda düzenlenecek toplantıya bazı bakan ve askeri yetkililerin katılacağı belirtildi.

Güvenlik Kabinesi'nin ana gündem maddesinin Suriye'de yaşanan son gelişmeler olduğu kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Suriye rejimine ait haber ajansı SANA, dün 22.30 sularında rejimin Halep ve Hama'daki iki askeri üssüne füze saldırısı düzenlendiğini duyurmuştu.

Her iki üste İran destekli unsurların bulunduğuna yer veren İran'ın yarı resmi ajanslarından İSNA'nın haberinde ise saldırıda en az 18'i İranlı güçlerden olmak üzere çok sayıda kişinin öldüğü bildirilmişti.

İsrail ordu sözcülüğü AA muhabirinin Suriye'deki saldırılarla ilgili sorusuna yorum yapmaktan kaçındı.

Suriye'nin Humus şehrindeki T-4 hava üssüne 9 Nisan'da düzenlenen hava saldırısında 2'si asker, 5'i milis 7 İranlı ölmüş, Rusya ve İran saldırıyla ilgili İsrail'i suçlamıştı.

İran'ın yarı resmi haber ajansı Tasnim haber ajansı adını açıklamadığı bir kaynağa daynadırdığı haberinde, Suriye'nin Hama ve Halep kentlerindeki bir dizi askeri üsse yönelik saldırıda İran'a ait üssün vurulduğunu ve saldırılarda İranlılar'ın öldüğü iddialarını reddetti.

Tasnim'e konuşan kaynak "Suriye'de bir İran askeri üssüne saldırı yapıldığı ve bir dizi İranlı askeri danışmanın şehit olduğu yönündeki haberlerin tümü asılsız" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?