TSK, İdlib'de devriyeye başladı...

Milli Savunma Bakanı Akar, idlib'teki son gelişmeleri değerlendirdi ve "TSK verdiği tüm taahhütlerin arkasında" ifadesini kullandı. Akar ayrıca, "Bugün İdlib'in dışındaki sınır bölgesinde Rusya'nın, silahtan arındırılmış bölgede de TSK'nın devriyesi başlayacak" dedi.

TSK, İdlib'de devriyeye başladı...

Akar sinyalini vermişti: TSK İdlib'de devriyeye başladı

Milli Savunma Bakanı Akar, idlib'teki son gelişmeleri değerlendirdi ve "TSK verdiği tüm taahhütlerin arkasında" ifadesini kullandı. Akar ayrıca, "Bugün İdlib'in dışındaki sınır bölgesinde Rusya'nın, silahtan arındırılmış bölgede de TSK'nın devriyesi başlayacak" dedi. "Rejimle doğrudan temas var mı?" sorusunu da yanıtlayan Akar, "Türkiye'nin Suriye rejimi ile doğrudan bir temasımız söz konusu değil. Temaslarımız Rusya ve gerektiğinde İran ile" ifadesini kullandı. Akar, yeni askerlik sisteminin de detaylarını ilk kez açıkladı. Akar, S-400 konusuyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Öte yandan, Bakan'ın sabah saatlerindeki açıklamalarının ardından, TSK'ya bağlı unsurların öğlen sularında İdlib'te devriye attığı duyuruldu.

Göç Türkiye ile sınırlı kalmaz

"Dikkatli olmamız gereken bir husus var diyen Akar, şöyle devam etti:

"Çok ciddi provokasyonlar var. Rejim saldırgan bir şekilde sivil insanlara acımasız şekilde bombardıman faaliyetini sürdürmektedir. Bombardıman sürerse ve bir göç başlarsa sadece Türkiye değil Avrupa değil bunu Amerika’ya kadar ulaşacağını düşünüyoruz.

Bazı tahditler vardı İdlib ve Afrin hava sahalarının kullanılmasıyla ilgili, bugün itibarıyla bu da kalkmış bulunuyor. Ateşkesin devamı, istikrarın sağlanması açısından bunu önemli bir adım olarak görüyoruz. Altını çizerek söylüyoruz, DEAŞ ile göğüs göğse mücadele eden tek ülke biziz.

İstihbaratımız çok net belgeler ortaya koyuyor

Teröristler yeni yöntemler peşinde. Şimdi de drone kullanıyorlar. Bunları defedebilmek için bunları sınırımızdan 30-40 kilometre öteye itmemiz gerekir. Drone ve benzer yeni tekniklerin bir kısmını kendileri üretiyor ama çoğunluğunu da dışarıdan başka ülkelerden temin ediyorlar. İstihbaratımız bunları çok başarılı bir şekilde belgeliyor ve bunları diğer ülkelere de söyleniyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5