banner29

'Türkiye'yi AVM'lerle Değil, Fabrikalarla Donatarak İşsizliği Çözebiliriz'

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Saadet Partisi Edirne İl Başkanlığı’nda basın toplantısı gerçekleştirdi. Anayasa değişikliği hakkında değerlendirmelerde bulunan Mustafa İriş, “Referandum öncesi süreçte Saadet Partisi olarak en çok kardeşliğe vurgu yaptık. ‘İtham etmeden, düşünmeye davet ettik. İnanıyoruz ki bu birleştirici, kaynaştırıcı üslup çok faydalı oldu” diye konuştu.

Siyaset 01.05.2017, 14:04 01.05.2017, 14:04
'Türkiye'yi AVM'lerle Değil, Fabrikalarla Donatarak İşsizliği Çözebiliriz'
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, partisinin Edirne il başkanlığında düzenlediği basın toplantısı ile açıklamalarda bulundu. Anayasa değişikliğinden, işsizliğe kadar birçok konuyu ele alan İriş, “Anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması geçtiğimiz günlerde yapıldı. Referandum sonunda Anayasadaki 18 maddenin değiştirilmesi konusu %51 oyla kabul edildi. Saadet Partisi olarak referandum öncesinde, yapılmak istenen değişiklikler konusunda çok titiz çalışmalar yaptık. Değerlendirmelerimizi yaparak vardığımız sonuçları ve teklifleri kamuoyuyla paylaştık. Genel Başkanımız, Sayın Cumhurbaşkanı ile bizzat görüştü. Çekince ve tekliflerimizi yazılı bir metin olarak sundu. Aynı metin Başbakan’a, Siyasi Parti Genel başkanlarına ve STK’lara takdim edildi. Aynı zamanda bu metin basın/medya yoluyla da tüm kamuoyuna sunuldu.  Yine, ‘Anayasa değişikliği ne getiriyor, ne götürüyor’ konusunu içeren bir broşür kamuoyu ile paylaşıldı” diye konuştu.

TÜRKİYE’Yİ AVM’LERLE DEĞİL, FABRİKALARLA DONATARAK İŞSİZLİĞİ ÇÖZEBİLİRİZ

“Yapılan yollar köprüler, havaalanları hayatımızı rahatlatıyor, konforu artırıyor. Devletin gelirleri, giderlerini karşılayabiliyor mu? Hayır; bütçe açığı 29 milyar TL. Daha da sıkıntılı bir durum,  2017 yılında beklenen açık 47 milyar TL. Demek ki gelirler giderleri karşılayamıyor. İhracatımız ithalatı karşılıyor mu? Hayır. 2016 yılında açık 56 milyar dolar.  Demek ki İhracatımız ithalatımızı karşılayamıyor. Döviz gelirleri,  döviz giderlerini karşılıyor mu? Hayır. Cari açık 32,5 milyar dolar.  Döviz gelirlerimiz döviz giderlerimizi karşılayamıyor”  ifadelerini kullanan İriş, “Halkımız da gırtlağa kadar borçlu ve geçim sıkıntısı çekiyor. İşsiz sayısı 4 milyona ulaştı. Bu durum verdiğim rakamların sonucudur. Eğitimli gençlerimiz arasında işsizlik oranı çok daha yüksektir. Türkiye’yi AVM’lerle değil, fabrikalarla donatarak işsizliği çözebiliriz. Güçlü ve yaygın bir sanayi oluşturmadan, tüketen değil, üreten bir ekonomiyi kuramayız” değerlendirmesini yaptı.

“50 YILLIK BİRİKİMLE MİLLETİMİZİN HİZMETİNE HAZIRIZ”

Ülkemizin meselelerinin bunlardan ibaret olmadığını ifade eden İriş, “Dış politikada orta doğuda yaşananlar, Irak, Suriye komşularımızla ilişkiler hepsi büyük başlıklar. Diğer taraftan yazboz tahtasına dönüşen eğitim sistemimiz, ahlaki ve manevi yozlaşma, iç göç, terörün sebep ve etkileri ve daha pek çok konu çözüm bekleyen meseleler arasındadır. Saadet Partisi Genel Merkezi olarak yukarıda bir kaçını sıraladığım 140 kadar konu başlığı tespit ettik. Her bir konu başlığı uzman kadrolarca çalışılıyor. Toplumumuzun her meselesi için çözüm tekliflerimizi hazırladık, hazırlamaya devam ediyoruz. 50 yıla yaklaşan birikimimizle, donanımlı dinamik kadrolarımızla ülkemizin, milletimizin hizmetine hazırız” dedi.

İSLAMİ ANALİZ
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?