Twitter'dan Ömer Turan'a skandal sansür: Hesabı askıya alındı

Konuyla alakalı bir açıklama yayınlayan Ömer turan şunları söyledi işte o detaylar...

Twitter'dan Ömer Turan'a skandal sansür: Hesabı askıya alındı
Ömer Turan, hesabı askıya alınmadan önce attığı tweetleerle dövizdeki artışla ilgili "milli birlik ve beraberlik" çağrısı yapmıştı. Türkiye'ye yaptırım uygulayan ABD'ye sert ifadelerle yüklenen Ömer Turan, ABD'ye karşı direnme çağrısı yapıp hükümeti ve Erdoğan'ı destekleyen tweetler atmıştı.
Konuyla alakalı bir açıklama yayınlayan Ömer turan şunları söyledi:
Dün, 'döviz üzerinden çekilen operasyon bir ekonomik darbedir, bu darbeye karşı direnmek zorundayız, ya istiklal ya ölüm' tarzında tweetler attığım için mavi tıklı, onaylı hesabım Twitter tarafından askıya alınmıştır. Attıgım tweetlerin hiçbirinde hakaret ve iftira bulunmamaktadır. Twitter hiçbir gerekçe göstermeden hesabımı askıya almıştır. Askıya alınan hesabımın dışında başka hiçbir hesabım yoktur. Adıma açılan diğer hesapların hepsi sahtedir. Twitter'dan özür dileyerek eski hesabımı yeniden açtırma yönünde hiçbir girişimde bulunmadım bulunmam da. Yeni bir hesap açmayı da düşünmüyorum. Fetö'cüler, PKK'lılar, İslamcı postuna bürünmüş kürtçüler ve bana devamlı fitneci diyen Ak partililer rahat edebilir. Bundan sonra yokum. En azından bir süre yokum.
ÖMER TURAN

Ömer Turan kimdir? Siyaset bilimci, TV yorumcusu Ömer Turan kimdir?

1972 Denizli/Çivril doğumlu Babası Eğeli (Denizli-Çivrilli), annesi Karadenizli (Trabzon) bir aileden. İlk, orta ve lise tahsilimi Denizli/Çivril'de yaptı. 19 yaşına kadar Çivril'de yaşadı. Aile ekonomik sebeblerden dolayı 1986'da Kanadaya (Quebec) gitti. 1991'de Ömet Turan da ailesinin yanına Kanada'ya gitti. 1991'den ( kendi ifadesiyle aradaki 5 yıllık İstanbul deneyimini saymazsak) 2013 yılına kadar Kanada'da yaşadı. Turan, "Kanada'ya Rockefeller yada başka bir gizemli yapı bursuyla degil Kanada da işçi olan rahmetli anamın babamım sayesinde gittiğini, Almanyadaki milyonlarca gurbetçi gibi bende bir gurbetçiyim, işçi çocuğu" olduğunu söylüyor. Ömer Turan çifte vatandaşlık hakkına sahip olup Kanada ve Türkiye vatandaşıdır. Kanada'da ilk önce yoğun Fransızca eğitimi alır, daha sonra iki yıllık Kolej bitirir. Yüksek öğrenimini UQAM üniversitesinin siyasal bilimler bölümünde tamamlar. Üniversite diplomasını aldıktan sonra 1998'de Türkiyeye döner ve Kanal 7'de çalışır. Tv kariyerine paralel olarak, aynı zamanda yazı ve çeviri çalışmalarında bulunur, Fransızcadan çeviriler yapar. 20. Yüzyıl siyasi tarihi başta olmak üzere bir çok eser çevirir. Ortadoğu, Filistin-İsrail sorunu ve İslami hareketler üzerine kitaplar yazar. 2003'de tekrar Kanadaya döner ve çok yoğun bir İngilizce eğitimi alır. Sonrasında UQAM'da tarih bölümünü bitirerek ikinci üniversite/lisans diplomasını alır. Bununla eşgüdümlü olarak aynı üniversitede uluslarası ekonomi eğitimi alır. Ayrıca, tarih bölümünde yüksek lisans proğramını bitirir. UQAM' üniversitesinde, iki yıl asistanlık yapar. 2013'de tekrar Türkiyeye döndükten sonra doktora eğitimine başlar. ( Halen tez aşamasında). Diğer taraftan, ulusal yayın yapan tvlerde siyasi analist yada stratejist olarak iç ve dış politika üzerine siyasi yorumculuk yapmakta. ÜLKE TV'de bir sene siyasi danışman ve daimi yorumcu olarak çalıştı. TV 24'de bir süre daimi yorumculuk yaptı.
Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5