banner29

Yıldırım: Beklentimiz ABD'nin YPG ile Ortaklığını Bir An Önce Sona Erdirmesi

Başbakan Yıldırım, Trump'ın YPG'ye silah verilmeyeceği sözü ile ilgili, "Beklentimiz bir an önce bu ortaklığı sona erdirmeleri ve gerçek ortaklarına, müttefiklerine geri dönmeleri." dedi.

Siyaset 26.11.2017, 17:43 26.11.2017, 17:43
Yıldırım: Beklentimiz ABD'nin YPG ile Ortaklığını Bir An Önce Sona Erdirmesi

Başbakan Binali Yıldırım, Londra'ya hareket etmeden önce düzenlediği basın toplantısında, Trump'ın YPG'ye silah verilmeyeceği sözü ile ilgili, "Beklentimiz bir an önce bu ortaklığı sona erdirmeleri ve gerçek ortaklarına, müttefiklerine geri dönmeleri." ifadelerini kullandı.


Birleşik Krallık ziyareti ile ilgili olarak da Yıldırım, ikili ilişkiler ile Suriye ve Irak başta olmak üzere bölgesel konuları ele alacaklarını söyledi.


Basın toplantısının ardından Yıldırım, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan özel uçak "ANA" ile saat 15.10'da Londra'ya hareket etti. Yıldırım'ı, havalimanından, Başbakan Yardımcıları Bekir Bozdağ ve Recep Akdağ ile öteki ilgililer uğurladı.


Başbakan Yıldırım ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da Birleşik Krallık'a gitti.


AA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?