YSK Başkanı Sadi Güven'den seçim güvenliği açıklaması

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, Türkiye'de seçimlerin güvenli olduğunu, tüm siyasi partilerin sandıklara üye göndermelerinin çok daha sağlıklı olacağını söyledi.

YSK Başkanı Sadi Güven'den seçim güvenliği açıklaması
Seçim süreci başladı. YSK Başkanı Sadi Güven 24 Haziran'da yapılacak erken seçimle ilgili açıklama yaptı. Sadi Güven, seçim güvenliği ile ilgili tartışmalara değindi, "Daha seçim başlamadan seçim güvenliği üzerinden tartışma yaratmak doğru değil" dedi.

Güven şunları söyledi: 

Sandıkta görevlendirecekleri üyelerini göndersinler kendilerine eğitim verelim, sandıkların tamamına temsilcilerini üyelerini göndersinler, müşahitlerini göndersinler bunları göndermeden, Türkiye’de seçim başlamadan seçim sonuçları üzerinden algı oluşturmanın anlamı yok. Seçim güvenliğiyle ilgili tüm tedbirlerimizi aldık. Seçimler güvenlikli. Mükerrer seçmen yok. Sahte seçmen yok. Daha seçim başlamadan seçim güvenliği üzerinden tartışma yaratmak doğru değil.

Siyasi partilere çok görev düşüyor. Bazı partiler tamamına yakınına üye gönderiyorlar bazıları eksik gönderiyorlar. Beni isteğim tüm siyasi partilerimizi tüm sandıklarımıza temsilci göndermeleri. Böyle olduğu taktirde hiçbir şey olmaz. Zaten olduğu yok da, vatandaşımızın gönlü biraz daha rahat olur. Bir daha söylüyorum biz halk eğitimlerde siyasi partilerin sandıkta görevlendireceği üyelere daha önceki seçimlerde verdiğimiz gibi yine sertifikalı eğitim vereceğiz. Ne kadar bilinçli sandık üyesi olursa sonuçlar o kadar sağlıklı olur hatasız olur.
Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2018, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5