Prof. Dr. Bingür Sönmez aşı karşıtlarını şimdi de köpeğe benzetti!

Aşı olmayanları vatan haini ilan edip 'kız vermeyin' çağrısında bulunan Prof. Dr. Bingür Sönmez, şimdi de aşı olmak istemeyenleri köpeğe benzetti. Sönmez'in açıklamalarının ardından tepkiler gecikmedi.

Dosya 15.01.2021 - 18:24 15.01.2021 - 18:24

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Bingür Sönmez, herkese aşı yapılmasının muhtemel olduğunu ifade ederken, "Ben aşı yaptırmam diyenler birer vatan haini, onlara kız bile vermeyeceğiz" açıklamasında bulunmuş ve tepki çekmişti. Sönmez yaptığı son açıklamada da aşı olmak isteyenleri bir kez daha hedef aldı.

'AŞI OLMAYANLARA YAŞAMA ŞANSI VERİLMEYECEK'

Kapadokya Üniversitesi'nin youtube kanalında yayınlanan Alev Alatlı ile Murakebe Günleri programına katılan Kalp ve damar cerrahı Prof. Bingür Sönmez, ''Bir kanser hastasının 'ben kemoterapi görmek istemiyorum' demesi, birsey kararıdır. Bu karara saygı duyarım. Çantasını alır köyüne döner. Ama 'ben aşı olmak istemiyorum' deme hakkı yoktur kimsenin. Herkes aşı olmak zorunda. Değil İstanbul, değil Türkiye bütün dünya %70-%80 aşı olmazsa önümüzdeki 4-5 yıl korona pandemisiyle beraberiz. 'Aşı olayım mı?' diye soruyorlar. Bu sene de aşı olacağız. Seneye de... Önümüzdeki 10 yıl, her yıl aşı olacağız. Grip aşısı gibi her yıl korona aşısı olacağız. Olmayanlar ne olacak? Olmayanlar, hani köpeklere 'aşısı var mı?' diye soruyorlar. 'Artık insanlara aşınız var mı?' diye soracaklar. Uçağa binemeyeceklar, toplu taşımaya binemeyecekler, pasaport alamayacaklar. Aşı olmayanlara yaşama şansı verilmeyecek.'' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Yorumlar