Provokasyonlara aldırış etmedi! Şevki Yılmaz Biga'da konuştu...

İlahiyatçı-hatip Şevki Yılmaz'ın, BİÖNDER'in (Biga İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği) düzenlediği konferansa davet edilmesi ve programın afişlerinin ilçe pano ve bilboardlarında asılmasından sonra sosyal medyada aleyhine propagandalar başlatılmış ve ''Gelmesin! Konuşturmayız'' paylaşımları yapılmıştı! Bütün provokasyonlara ve engellemelere rağmen Yılmaz, Çanakkale Biga'da konferansını gerçekleştirdi. Yoğun ilgi vardı! Biga'lılar salona sığmadı! İşte detaylar...

Gündem 21.12.2019 - 13:31 21.12.2019 - 13:31 Bülent Deniz

Kapatılan Refah Partisi eski Rize Milletvekillerinden Şevki Yılmaz, Çanakkale'nin Biga ilçesinde BİÖNDER'in (Biga İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği) düzenlediği konferansta konuştu. Program öncesi sosyal medyadan provokasyonlara maruz kalan Şevki Yılmaz, bütün engellemelere rağmen geri adım atmadı ve konuşmasını gerçekleştirdi.

''ADLİYE SARAYLARINI MODERNLEŞTİREREK SUÇLARI ÖNLEYEMEZSİNİZ!''

Şevki Yılmaz konuşmasında, günümüzde yaşanan ahlaki yozlaşmaya Kur'an ve Peygamberi öğretilerden uzaklaşmanın sebep olduğunu vurgulayarak, "Cezaevlerini çoğaltarak, savcıları hakimleri arttırarak, adliye sarayalarını modernleştirerek suçları önleyemezsiniz" dedi. Biga'da, Çanakkale ruhunun halen diri ve canlı olduğunu belirten Yılmaz, ''ihanete çanak tutanlar sebebiyle Osmanlı yıkıldı!'' dedi. Dünden bugüne Milli Mücadele'den örnekler de veren Yılmaz'ın iki saate yakın süren konferansı ilgiyle dinlendi!

PROGRAM ÖNCESİ PROVOKASYONLAR

Yılmaz'ı "Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı" olarak lanse eden bir kısım provokatörler, AK Partili Biga Belediyesi'ni de hedef göstererek konferansın düzenlenmemesi için algı oluşturmaya çalışmıştı. Biga Belediyesi'nin konferansla alakası olmamasına rağmen belediyeye konferansı iptal etme çağrısında bulunan provokatörler, vatandaşın da bu duruma müsaadet etmemesi yönünde açıklamalarda bulunmuşlardı. İşte o paylaşımlardan bir kaç örnek:

İşte o provokatif hakaretvari paylaşımlardan bazıları:

Yorumlar (2)
Arab News'İN makalesi gündem oldu! KKTC'yi 5 ülke tanımak üzere
Bahçeli'den flaş 'Lozan' çıkışı: "Bu konu açılmamak üzere kapanmıştır"
Ayasofya Camii'nin ibadete açılışının birinci yılı geride kaldı!
Başkan Erdoğan'dan 'Ayasofya' mesajı! "Kıyamete kadar eksik olmayacak"
ABD'de PCR testleri yıl sonundan itibaren kullanılmayacak!
Bakanlıktan 'bedelli askerlik'le ilgili iddialara cevap
İsrail'de, aşı karşıtları Başbakan Bennett'in evini bastı!
Adil Öksüz, Erdoğan'a yapılması planlanan suikast girişimini Gülen'e onaylatmış
47 yıl sonra ilk cuma namazı! Kapalı Maraş'ta tarihi anlar...
Gün oldu devran döndü! Mustafa Özer'den Ruşen Çakır'a gönderme...
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@