La Scala Operası Vakfı Başkanı Giuseppe Sala, Rusya-Ukrayna savaşına karşı tavır alma çağrılarını yanıtsız bırakan dünyaca ünlü Rus Orkestra Şefi Valeri Gergiev'in 5 Mart'taki temsili yönetemeyeceğini bildirdi.

Tanju Özcan ırkçılıkta sınır tanımıyor: Artık istenmiyorsunuz! Tanju Özcan ırkçılıkta sınır tanımıyor: Artık istenmiyorsunuz!

İtalyan basınında yer alan haberlere göre, Milano Belediye Başkanı ve La Scala Operası Vakfı Başkanı Giuseppe Sala, Rusya'nın saldırısını kararlı şekilde kınama çağrısı yapılan Rus Orkestra Şefi Valeri Gergiev'den bir yanıt alamadıklarını belirtti. 

Sala, bu durumda Gergiev'in 5 Mart'taki Rus besteci Peter İlyiç Çaykovski'nin "Maça Kızı" operasını yönetemeyeceğini bildirdi.

Gergiev, son günlerde gerçekleştirmesi gereken bir çok performanstan hali hazırda uzaklaştırılmıştı. Çevresindeki en yakın isim olan menajeri Marcus Felsner bile Rusya saldırısı sonrası ünlü şefi eleştirmiş ve "Gergiev'i savunmak bizim için imkansız hale geldi." demişti.

PUTIN'İN YAKIN DOSTU

İtalyan basınında çıkan haberlerde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yakın dostu olarak tanımlanan Gergiev'e geçen hafta Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısına karşı tavır alması çağrısı yapıldığı hatırlatıldı.