Rahmi Turan'dan yeni bir iddia! 'Eski bakan da parti kuracak'

'Külliye'ye giden CHP'li' iddialarının sahibi Rahmi Turan, bugünkü yazısında Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'dan sonra ANAP ve DYP dönemlerinde bakanlıklar yapan Rifat Serdaroğlu'nun da parti kuracağını iddia etti.

Gündem 23.12.2019 - 12:08 23.12.2019 - 12:08

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun öncülüğünde kurulan Gelecek Partisi'nin ardından gözler Ali Babacan'a çevrildi. Yeni parti kurma hazırlıklarında sona gelen Babacan'ın da önümüzdeki günlerde parti kuruluşunu ilan etmesi bekleniyor. Davutoğlu ve Babacan cephesindeki gelişmelerin ardından siyaset kulisleri hareketlenirken, gazeteci Rahmi Turan dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Yeni bir parti daha kuruluyor

Sözcü Gazetesi'ndeki bügünkü köşesinde yeni bir parti daha kurulacağını duyuran Turan, "Davutoğlu ve Babacan'ın partilerine, bir yenisi daha ekleniyor" dedi.

'Çoban ateşi hareketi'

Turan, bu yeni parti çalışmalarını "Çoban Ateşi Hareketi" olarak nitelendirdirken, "Demokratik merkezde bir parti olacak ve Türk siyasetine yeni bir soluk getirecek" ifadelerini kullandı.

Turan, yeni parti hazırlıklarına başlayan ismin ise ANAP ve DYP dönemlerinde bakanlıklar yapan Rifat Serdaroğlu olduğunu dyurdu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@