'Ramazan ertelensin' tartışması yeniden alevlendi

Halk TV'nin eski Genel Müdürü Şaban Sevinç ile eski Halk TV çalışanı Oya Lale Özan'ın yaptıkları canlı yayın sosyal medyada yeniden gündeme oturdu. Şaban Sevinç'in Ramazan ayının ertelenmesi gerektiği gibi bir saçmalığı savunması Twitter'da alay konusu oldu.

Gündem 30.03.2021 - 14:53 30.03.2021 - 14:53

Geçtiğimiz yıl Halk TV'nin eski çalışanları Şaban Sevinç ile Oya Lale Özan, sosyal medya üzerinden yaptıkları canlı yayında skandal sözlere imza atmıştı.İkili koronavirüs salgını nedeniyle Ramazan ayında oruç tutulmaması gerektiğini öne sürmüştü.

'RAMAZAN AYI ERTELENSİN' TALEBİ

Sevinç iddialarını da sözde bir Diyanet yetkilisine dayandırarak izleyenlerin aklı ile resmen dalga geçti. Sevinç'in Ramazan ayının ertelenmesi gerektiği gibi bir saçmalığı savunması dikkat çekmişti.

ŞABAN SEVİNÇ: "TERAVİH NAMAZI OLMADAN ORUÇ OLMAZ"

Özellikle Şaban Seviç'in Ramazan ayında teravih namazı kılınmadan oruç tutulamayacağını iddia ettiği anlar sosyal medyada alay konusu oldu.

BÜYÜK TEPKİ

Videonun sosyal medyada dolaşıma girmesinin ardından birçok vatandaş Sevinç yorumunu eleştiri yağmuruna tuttu. Sevinç'nin hiçbir alakasının olmadığı bir konunda, sözde bir kaynakla açıklama yapmasına tepkiler çığ gibi büyüyor.

Bilindiği üzere teravih namazları toplu halde kılınabildiği gibi kişi isterse tek başına da bunu ifa edebilir. İllaki camiye giderek teravih kılacaksın diye bir şart yok. İftar sofralarında kalabalık oruç açmanın sebebi de gösteriş değil eş, dost, komşular ve ihtiyaç sahipleri ile lokmasını paylaşmak. 

BEKAROĞLU DA TOPA GİRDİ

Tartışmaya CHP İstanbul Milletvekili "Her şeyi bilmeyin Arkadaş... bi susun yahu!" yorumuyla dahil oldu.

SEVİNÇ: ATATÜRK'E KEFERE DEDİN

Şaban Sevinç de Bekaroğlu'na "Bu bizim Mustafa Kemal Atatürk'ümüze Kefere Kemal diyen yeni CHP'li Mehmet değil mi? Şimdi de trollüğe mi soyunmuş" sözleriyle yanıt verdi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@