'Recep ile Şaban’ın aşkına Ramazan karışamaz' ifadesi neyi anlatıyor?

Televizyon programcısı Bülent Deniz’e konuşan eşcinsel terapisti psikolog Hüseyin Kaçın, eşcinsel yürüyüşlerde kullanılan ‘’Recep ile Şaban’ın aşkına Ramazan karışamaz’’ ifadesini değerlendirdi.

Dosya 30.09.2019 - 17:54 30.09.2019 - 17:54 Bülent Deniz

Televizyon programlarının ardından youtube üzerinden de yayın hayatına devam eden başarılı programcı Bülent Deniz, eşcinsel terapisti psikolog Hüseyin Kaçın’a ‘’Recep ile Şaban’ın aşkına Ramazan karışamaz’’ ifadesinin ne anlama geldiğini sordu.

DEVLET ÇÖZÜM ÜRETEMEDİĞİ GİBİ PATLAMAYA NEDEN OLDU

Deniz’in ‘’Recep ile Şaban’ın aşkına Ramazan karışamaz’’ sorusuna cevap veren Kaçın, ’’Recep ile Şaban’ın aşkına Ramazan karışamaz, ifadesiyle sizin direnciniz sınanmış oldu. O güne kadar devletin müdahalesi söz konusu değildi. Ama bu iş polisiye tedbirlerle çözülemez. Eskiden devlet transları yakalıyordu, emniyete götürüp ıslatıp, saçlarını kesip, salıyordu. Ağır işkencelerden gerçtikleri iddia ediliyordu. Devlet burada dersine iyi çalışmamış. Bir sorunu teşhis ve tedavi etmemiş. Çözüm üretmemiş. 2000’li yıllardan önce böyle hortumlarla çözmeye çalışmış. İşte bu da birikimin hemen ardından patlamaya neden oldu.’’ ifadelerini kullandı.

EŞCİNSELLİKLE YÜZLEŞMELİYİZ

‘’Toplum eşcinselliği kabul etmek zorunda değil ama yüzleşmek zorunda’’ ifadelerini kullanan Kaçın, ‘’Bir anne-baba çocuğu eşcinselse bir an önce bunun çözümünü aramalı. İnternette son dönemde parlayan eşcinsellerin hayatlarını inceleyin bakın nasıl bir hayatları var. Söz konusu çocukluklarına geldiğinde çocukluklarını yaşayamadıkları ortaya çıkıyor. ’’ açıklamasında bulundu.

HOLLANDALI GAZETECİNİN AÇIKLAMASI HER ŞEYİ ORTAYA KOYUYOR

Türkiye’de eşcinsel bir derneğe 20 milyon dolar yardım yapıldığını belirten Deniz’in açıklamalarına devam eden Kaçın, ‘’Fatih Altaylı, iki tane Hollandalı gazeticiyle röportaj yaptılar. Altaylı sordu ‘Türkiye’de hiç mi olumlu bir şey yok?’ sorusuna Hollandalı gazetecinin verdiği cevap da ‘Beni Türkiye’de en mutlu eden şey eşcinsellerin haklarının yaygınlaşması’ oldu. Burada bir lobi var. ‘ ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@