Refah Partisi yeniden mi kuruluyor?

Kamuoyunda uzun süredir bir parti kuracağı konuşulan merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın, ilk adımı önümüzdeki iki ay içerisinde atacağı bildiriliyor. Erbakan Vakfı teşkilatları üzerinden başlayan çalışmalara hız verilirken, kurulacak olan partinin isminin Milli Refah Partisi (MRP) olacağı öne sürülüyor.

Siyaset 02.09.2018 - 11:43 02.09.2018 - 11:43
Bu ay içerisinde partinin isminin netleşeceği belirtilirken, Mart 2019’da yapılması planlanan yerel seçimlere katılım sağlanabilmesi için de çalışma yürütüldüğü kaydedildi.

Milli Görüş hareketinin üçüncü partisi olacak olan yeni partinin, bir dönem Milli Görüş’ün en güçlü olduğu Doğu ve Güneydoğu illerine de özel önem vereceği vurgulanıyor.

DipDalga’nın siyaset kulislerinden edindiği bilgilere göre bölgeden birçok aşiret reisiyle önemli görüşmeler yaptığı ve devamlı temasta olduğu öğrenilen Fatih Erbakan, Doğu ve Güneydoğu’nun yanı sıra Akdeniz ve Karadeniz bölgelerine de ayrı bir önem gösteriyor.

Bu arada diğer partilerdeki bazı il ve ilçe belediye başkanlarının yeni kurulacak olan partiye geçebileceği belirtilirken, Meclis’te de bazı milletvekillerinin katılımı ile küçük bir grup kurulabileceği konuşuluyor.

DipDalga.com

Yorumlar