'Rus yanlısı örgüt üyeleri yakalandı'

Rusça yayın yapan Gazeta.ru adlı haber sitesi Ergenekon Operasyonlarıyla ilgili “Türkiye’de Rus yanlısı örgüt üyeleri yakalandı” ifadelerini kullandı.

Dosya 27.03.2008 - 14:58 27.03.2008 - 14:58

“Türkiye’de Rus yanlısı örgüt üyeleri yakalandı” bu başlık bize ait değil!

Günlerdir sitemizde ''Rusya destekli Çete darbe planlamıştı'' diye yazdık!

Rus haber sitesi yayınlarımızı doğrulayan bir haber yayınladı ve başlığı aynen böyle verdi!

Ergenekon'a Ruslar sahip çıktı

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Perinçek'e Ruslar sahip çıktı.

Rus yanlısı örgüt üyeleri!

İnternetteki Rus haber sitelerinden Gazeta.ru, Ergenekon Operasyonu çerçevesinde yapılan tutuklamaları “Türkiye’de Rus yanlısı örgüt üyeleri yakalandı” diye duyurdu.

Site, kaynağını açıklamadığı haberinde, gözaltına alınanların ordu, siyaset dünyası ve medyada anti Amerikancı lobinin temsilcileri olarak bilindiğini, İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek’in de küreselleşme karşıtı ve Rusya ile yakın ilişki kurulmasını isteyen bir politikacı olduğunu yazdı.

PERİNÇEK'İN SON TEZİ: AVRASYACILIK

Doğu Perinçek'in, dış politikada Anti-Amerikancı cephe olarak tanımlanan politikaları 'Avrasyacılık' olarak değerlendiriliyor.

Perinçek ve İşçi Partisi, son yıllarda 'Avrasya seçeneği' olarak adlandırdıkları bu politikada, Türkiye'nin Rusya-Çin-İran ittifakına yanaşması gerektiği dile getiriliyor.

AHMET ALTAN BÖYLE BELİRTMİŞTİ

Ahmet Altan, geçtiğimiz hafta yazdığı yazısında, Ergenekon'un dış desteğinin Rusya olabileceğine işaret ederek, Ergenekoncuların AB-ABD ekseni yerine, Rusya-Çin-İran ittifakını savunduklarına dikkat çekmişti.
 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@