Rusya'dan ABD'ye Türkiye uyarısı: 'Türkiye'ye yaptırım uygularsanız...'

Rusya Bilimler Akademisi Primakov Dünya Ekonomisi ve Uluslararası İlişkiler Ulusal Araştırmalar Enstitüsü'nün kıdemli araştırma görevlisi Viktor Nadein-Rayevskiy, "ABD’nin S-400’ler yüzünden ciddi yaptırım uygulaması halinde Türkiye gibi bir müttefiki kaybetme riskini göze alır" dedi.

Gündem 20.11.2019 - 14:25 20.11.2019 - 14:25

Rusya Bilimler Akademisi Primakov Dünya Ekonomisi ve Uluslararası İlişkiler Ulusal Araştırmalar Enstitüsü'nün kıdemli araştırma görevlisi Viktor Nadein-Rayevskiy, Russia Today’e (RT) ABD’nin, İran’a olduğu gibi S-400’ler yüzünden ciddi yaptırım uygulaması halinde Türkiye gibi bir müttefiki kaybetme riski alacağını ifade etti.

Washington’ın Ankara’yı Moskova ile olan anlaşmasından caydırmaya çalıştığını, ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlam bir tavır sergilediğini belirten Viktor Naedin-Rayevskiy, “Erdoğan, ABD’nin NATO’da Türkiye’siz yapamayacağının farkında” dedi.

‘TSK’NIN YERİNİ ALABİLECEK BAŞKA BİR ORDU YOK’

Nadein-Rayevskiy, “NATO’nun doğu cephesinde Türkiye’nin yerini alabilecek başka bir ülke yok. Bölgede Türk Silahlı Kuvvetleri ile kıyaslanabilir bir ordu yok. Erdoğan’ın elinde NATO’da ABD’ninkinden sonra en büyük ordu var. Ortadoğu’da ise Türk Silahlı Kuvvetleri sadece İran ordusuyla mukayese edilebilir” değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@