Rusya'dan NATO'ya çağrı! 'Endişeliyiz'

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın Soçi kentinde NATO'nun bütçe artırma planları ve silahlanma yarışına ilişkin açıklamalarda bulundu. Peskov, "Bu yönde atılan adımlar, ittifakın yayılmacı politikalarına yönelik endişelerimizi teyit ediyor. Bu bizim için endişe yaratıyor" dedi.

Dünya 04.12.2019 - 14:08 04.12.2019 - 14:08

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın Soçi kentinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Londra'da devam eden NATO Liderler Zirvesi'ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

‘NATO’NUN YAYILMACI POLİTİKALARINDAN ENDİŞELİYİZ’

NATO'nun bütçe artırmaya yönelik planlarına yönelik eleştirilerde bulunan Peskov, "Bu yönde atılan adımlar, ittifakın yayılmacı politikalarına yönelik endişelerimizi teyit ediyor. Bu bizim için endişe yaratıyor" diye konuştu.

‘SİLAHLANMA YARIŞINA GİRMEYECEĞİZ’

Rusya'nın NATO ile silahlanma yarışına girmeyi planlamadığını belirten Peskov, "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de daha önce söylediği gibi, ekonomi açısından yıkıcı olan silahlanma yarışına girmeyeceğiz" dedi.

NATO General Sekreteri Jens Stoltenberg, bir süre önce yaptığı açıklamada, NATO bütçesinin 2024'e kadar 400 milyar dolara çıkacağını söylemişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@