Rüya gördü Müslümanlığı seçti

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde yaşayan iki Ermeni asıllı 2 Türk vatandaşı gördükleri rüya sonucu Müslüman oldu.

Yerel 08.05.2007 - 14:39 08.05.2007 - 14:39

Taşköprü ilçesine bağlı Kapaklı köyünde yaşayan iki Ermeni asıllı vatandaş, Müslüman oldu. İslamiyet'i seçen Asadur Kazeroğlu, soykırım iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Yaptıkları uzun araştırmalar sonucu müslümanlığı seçen Manuk Özçelik (65), Namık Özçelik adını, Asadur Kazeroğlu da (52) Ahmet Kazeroğlu ismini aldı.

Her iki vatandaşa yeni kimliklerini Taşköprü Nüfus Müdürü İlhan Bakırcı verdi.

Uzun yıllar Kapaklı köyü Tütenli Mahallesi'nde yaşayan Ermeni vatandaşlardan Namık Özçelik, geçmişten bugüne müslümanlarla iyi ilişkiler içerisinde olduklarını ve müslümanlık dinini seçmesinde gördüğü bir rüyanın etkisi olduğunu söyledi.

15 yıl kadar sürekli hıristiyanlık ile müslümanlık arasında bocaladığını ve daha sonra gördüğü bir rüyada kulağına isim okunduğunu belirten Özçelik, aynı zamanda yaratıcıdan doğru olanı bulabilmesi için dilekler dilediğini ve bu dileklerin de sürekli müslüman olması gerektiği şeklinde sonuçlandığını anlatıyor.

Yalnız yaşayan ve geçimini hayvancılıktan sağlayan Ahmet Kazeroğlu, 52 yaşında olmasına rağmen aynı zamanda Açık Öğretim Lisesi son sınıfta okuduğunu belirterek, yıllarca araştırdığını ve en sonunda hak dinin İslam olduğuna karar verdiğini söyledi. Ahmet ismini, kendisine yakıştığına inandığından dolayı seçtiğini ifaden eden Kazeroğlu, geçtiğimiz Ramazan ayında Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olduğunu belirtti.

Tütenli köyünde 300 yılı aşkın süredir Türk-Ermeni, Hıristiyan-Müslüman herkesin kardeşçe yaşadığını anlatan Kazeroğlu, soykırım sözlerine de kesinlikle katılmıyor. Bunların uydurma ve söylentiden ileriye gidemeyeceğini söyleyen Kazeroğlu, şöyle konuştu: "Biz yıllardır beraber yaşıyoruz, ne bir soykırım ne de bir ayırım gördük. Müslüman olan ve imamlık yapan dedem o dönemde Erzincan'da askermiş. O dönemde ölenlerin çoğunluğu hastalıktan öldü, uydurmalar ise iki toplumun arasını açarak, fitne sokmak isteyenlerin işiydi' derdi"


Namık Özçelik ve Ahmet Kazeroğlu, hak dini İslamiyet'i seçmelerinde Sevgi Pınarı Derneği Başkanı ve Emekli İmam Necmettin Güneş'in kendileri ile yakından ilgilenerek kendilerine destek olduğunu sözlerine ekledi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@