Rüyada Ceylan Görmek

Rüyada ceylan görmek, güzel kadına, yakışıklı erkeğe, çocuğa ve bu kimselerde elde edilecek mala delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Geyik.) Kişinin Rüyasında ceylan görmesi önemli bir haber alınacağını belirtir. Rüyayı gören kimse bekâr ise saf aşk anlamına gelir, evliyse yuva ile ilgili hayırlı bir kısmet olarak yorumlanır. Rüyada ceylan evlilik, nişanlılık ya da bir ortaklığa işarettir.

Yaşam 27.01.2021 - 19:00 27.01.2021 - 19:00

Rüyada ceylan avladığını görmek, rüya sahibinin mesut günlerinin başlangıcına delildir. Rüyada ceylan eti yemek, rüya sahibinin üzüntü ve sıkıntılı hayatının bir süre daha devam edeceğine işarettir. Rüyada ceylanı canlı olacak yakaladığını gören, güzel ve varlıklı bir kimseyle evlenir.

Ceylan rüyası evlilik, mutluluk, güzellik zarafet ve aska işarettir. Ceylan vurmak: bir kadının avucuna düşmek, ormanda ceylan görmek: sonu hüsran olan karşılıksız aska yorumlanır. Ceylan sürüsü görmek: yeni bir ise atılacağınıza işarettir.

Rüyada ceylan görmek bir yakınınızla tartışacağınıza, onu suçlayacağınıza, sonra haksız olduğunuzu anlayarak özür dileyeceğinize ve ondan büyük bir iyilik göreceğinize işarettir. Ceylanı avcılar tarafından vurulmuş olarak görmek bir yakınınızın tehlikeli bir hastalık geçireceğine delildir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ceylan, rüya sahibinin hiç ummadığı bir kimseyle evleneceğine işarettir.

Cafer i Sadik a göre: rüyada ceylan görmek dört şekilde tabir olunur Es, hizmetçi, evlat ve kadın yüzünden menfaat. Bazı tabircilere göre, ceylan sevgiliye yorumlanır. Kirmani ye göre: Rüyasında bir ceylan tuttuğunu gören, gayet güzel bir hizmetçiye sahip olur. Bir ceylan kestiğini gören, bir genç kızla evlenir. Ceylanın derisini yüzdüğünü gören, güzel bir kadınla zina eder.

Rüyada ceylan eti yediğini gören, güzel bir kadın yüzünden mal sahibi olur. Ceylanı öldürdüğünü gören, bir kadın yüzünden kederlenir. Bir ceylan yavrusu tuttuğunu gören güzel bir çocuk sahibi olur.

Ebu Sait El Vaiz e göre: rüyada ceylan, güzel bir hizmetçi ile tabir olunur. Ceylan avında olduğunu gören, hizmetçisini aldatır ve onunla evlenir. Ceylana tas attığını gören, eşiyle arası bozulur.

Rüyada ceylan; ticarette başarıya, ümit edilmeyen biri ile evlenmeye, ceylanı avlamak; üzüntüye, ceylanın koştuğunu görmek; karşılıksız aşka yakalanmaya işarettir.

Yorumlar