Rüyada Hırsızlık yapmak ne anlama gelir?

Rüyada hırsızlık yapmak yahut bir şey çalmak, zina ve faize işaret eder. Hırsızlık yaptığınızı görmek; mal ve servet arzusu içinde olduğunuz anlamına gelir. Rüyada görülen hırsız tanınmıyorsa o Azrail (A.S) demektir. Hırsaz tanınıyorsa o hırsız malını çaldığı kimseden faydalanacağı bir ilim meslek ya da bir söz öğrenir. Hırsızlığa şahit olmak; bir gönül macerası yaşayacağınıza işaret eder.

Yaşam 12.02.2021 - 14:00 12.02.2021 - 14:00

 Rüyada evden hırsızlık yapmak

Bir kimse rüyada evine tanımadığı bir hırsızın yahut ibriğini veya kadınlara nispet edilen bir şeyi çalsa, tabir yine böyledir. Rüyada hırsızlık yaptığını gören kimsenin evine hırsızların girmesinden korkulur.

 Rüyada bakkaldan hırsızlık yapmak

Bakkaldan hırsızlık yapılması rüya sahibinin yapacağı günaha işaret eder. Bundan dolayı rüyada bakkaldan hırsızlık yaptığını gören kimse, zina eder yahut yalan söyler. Çünkü zina yapan, yaptığı işi hırsız gibi gizler.

Rüyada camide hırsızlık yapmak

Camide hırsızlık yapılması genel olarak hayırlı anlam içermez. Rüya sahibinin yaptığı kötü işlere, çevresindeki insanları rahatsız edecek davranışlarda bulunduğuna ve bunları bir kenara bırakması için uyarı niteliğinde bir rüyadır.

Rüyada farkında olmadan hırsızlık yapmak

Karşılaşacağınız bir tehlikeye karşı dikkatli olmanız gerektiğine işarettir. Spor yaparken bir sorunla karşılaşacağınıza, sağlığınıza daha çok dikkat etmeniz gerektiğine işaret eder.

 Rüyada çalınan eşyayı geri vermek

Rüya sahibinin pişman olacağı bir iş yaptığına ve bundan döneceğine işarettir. Yaptığı her ne ise başkasına zararının dokunduğuna, beddua alacağına ve bundan dolayı işlerinin rast gitmeyeceğine, fakat tüm bunların farkına varıp attığı bu kötü adımdan vazgeçeceğine, özür dileyeceğine ve işleri yoluna sokacağına işaret eder.

Rüyada çalınan eşyayı geri vermek ayrıca kırılan kalbin onarılması anlamına da gelir. Rüya sahibi her kime kötü söz söylediyse bundan pişman olacak ve o kişinin gönlünü alacaktır.

Rüyada mağazada hırsızlık yapmak

Rüyada mağazada hırsızlık yaptığını görmek hayatınıza çeki düzen verilmesi olarak da yorumlanır. Kötü niyetli insanlarla muhabbet kurmaya, atılacak hayırlı adımlarla hayatın düzene sokulması gerektiğini ifade eder.

Rüyada hırsız yakalamak

Rüya sahibinin çevresinde art niyetli bir kişi olduğuna, bu kişiyi yakalayacağına ve kendisine zarar vermesine mani olacağına delalettir.

Uğrayacağı zarardan kurtulmaya, yapacağı yatırımın yarar sağlayacağına, hakkında çıkan herhangi bir dedikodunun asılsız olduğunun ortaya çıkacağına, çevresindeki insanlara yararı dokunacağına, arkadaş çevresinde ya da akrabalar arasındaki ikiyüzlü kişiyle yapacağı sohbet sonrasında o kişiyle iletişimini keseceğine işarettir.

Rüyada hırsız yakalamak, daha çok olumlu anlamlar içerir. Güzel bir iş fırsatı elde etmeye ve bunu değerlendirmeye yönelik adımlar atmaya yorumlanır.

Yorumlar