Rüyada Koşmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada koşmak maksat ve murada nail olmaya işarettir. Rüyada atlı veya yaya olarak koştuğunu görmek, hırs ve dünya tamamına delalet eder. Koşmak aynı zamanda zengin olacağınız ve yüksek bir pozisyona yerleşeceğiniz anlamına gelir. Rüyada koşarken durduğunu görmek, kanaat ehli olmaya işarettir. Kirmanî demiştir ki: Rüyada bildiği bir işin arkasından koştuğunu görmek, o işe çabucak vasıl olmaya alâmettir. Yine Kirmani demiştir ki: Rüyada yaya veya süvari olarak yavaş yavaş koşmak, izzet ve şerefe

Yaşam 01.02.2021 - 14:00 01.02.2021 - 14:00

Rüyada Toprak üstünde koştuğunu gören kimsenin eline en yakın zamanda mal geçer. Rüyada kum üzerinde koşmak ise, müşkül ve çetin bir işe delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada koşarak bir yerden diğer bir yere sıçradığını görmesi, kalbini sıkıştıracak ve ıstırap verecek bir habere delâlet eder. Rüyada koşan bir kimseyi görmek, acele gelecek bir habere işarettir. Koşu meydanı görmek, sevinç ve zafere, talebeler için de ilme delâlet eder.

Rüyada koşmak, kişinin çok büyük istekleri ve amaçları olduğuna işaret eder. Kişi eğer çıplak ayakla koşuyorsa bütün amaçlarına ulaşır.

Rüyada koşarak bir yerden diğer yere gitmek rüya sahibinin kalbini sıkıştıracak ve ıstırap verecek haberleri duymasına yahut arkadaştan ve dostları ile yapılan sohbetlerde sıkışıp daralmasına işarettir.

Koşarken düştüğünüzü gördüyseniz, itibarınızın sarsılacağına işaret eder. Rüyada ışık görmek ve ışığın aydınlığında oturmak veya giden bir ışığın ardınca koşmak, delâletten kurtulmağa, temiz ve hayırlı bir hayata delâlet eder.

Rüyada şehvetinin ve nefsinin peşinde koştuğunu görmek, günaha dalmaya, sırat-ı müstakimden yüz çevirmeye işaret eder. Rüyada bir çakalın arkasından koştuğunu, fakat onu yakalayamadığını görmek, romatizma hastalığı ile tabir olunur. Rüyada dam üstünde koşmak; Bir kimsenin rüyada dam üstünde süratle koştuğunu görmesi, kendisine isabet edecek bir belâya alâmettir.

Rüyada uzun bir yolda tek başına koştuğunu gören, müjdeli bir haber alır. Bir yarış için kafile halinde koştuklarını görmek, arkadaşları tarafından kendisine verilecek kötü bir habere delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada koşarak bir yerden diğer yere gitmek rüya sahibinin kalbini sıkıştıracak ve ıstırap verecek haberleri duymasına yahut arkadaşları ve dostları ile yapılan sohbetlerde sıkışıp daralmasına işarettir.

Yorumlar